Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Extrakce osmičky a ponechaný úlomek kořenu v dásni - Stomatochirurgie - Diskuze

Extrakce osmičky a ponechaný úlomek kořenu v dásni

Extrakce osmičky a ponechaný úlomek kořenu v dásni

Bastienna  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,
dnes mi byla stomatochirurgem vytržena horní levá osmička. Bohužel kořeny byly zahnuté a kousek špičky kořenu velký 1 mm se ulomil a zůstal uvnitř. Lékař mi doporučil úlomek dále již nevytahovat. Ráda bych se zeptala zda:

1) Je běžné, že se takové malé kousky ponechávají v dásni a dále se chirurgicky neodstraňují?
2) Jaká a jak velká jsou rizika případných komplikací?

(Jsem ve 4 měsíci těhotenství)


Děkuji za odpověď a přeji hezké dny

Kateřina
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Hezký den,
pokud nebyl u zubu zánět, je poměrně slušná naděje, že se zbytek zubu vhojí. Jestliže tam akle zánět je, pak hrozí závažné komplikace, zejména kolemčelistní zánět. Nikdy jsem část zubu vědomě v ráně nenechal a ani nikdo z mých kolegů, tedy za obvyklý postup bych to rozhodně neoznačil, ale s trochou štěstí to může "projít". Ve 4 měsíci těhotenství bych zub určitě vyndal celý, ale to už teď nezměníme.... držím palce!!

Související recenze a zkušenosti

laluša 24.11.2016
Spokojený/á

Zákrok zcela bez problému, i po zákroku bez bolesti, celý efekt k plné spokojennosti. Pan doktor pečlivý, příjemný a jeho celkový přístup zbaví pacienta obav z rozhodnutí k implantátu, navíc s konečným dobrým efektem.

2 Likes   2 Komentářů  

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí