Panická hrůza ze zubaře

Panická hrůza ze zubaře

bohus  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, od mala mám hrozný strach ze zubařů (ani pořádně nechápu proč) a došlo to tak daleko, že poslední moje prohlídka byla někdy před 15 lety ještě v rámci jakési akce na střední škole. Nyní je mi 29 a stav je zoufalý - kromě předních zubů, které jsou v pořádku, mám na horní straně obě 4 i 5-ky pryč a moudráky taky. Před rokem mě k zubařovi dostala dopravní nehoda, jenže to byla pohotovost a dostal jsem tak pouze ošetření zlomeného zubu s doporučením, abych si zašel ke svému zubaři. Jinak mě nikdy zuby nebolí, proto ani nebylo třeba akutního zásahu.

Problém je v tom, že se za to už docela stydím, skutečný stav upěnlivě skrývám. Dneska se mi rozpadla šestka dole a mám toho dost, ale nevím, jak začít. Za posledních 6 let jsem se několikrát přestěhoval o stovky kilometrů daleko (nyní v Praze) a nevím ani, kdo je vlastně "můj" zubař. Navíc představa, že sednu na křeslo a zubař se pustí do práce, to ve mě vyvolává panický strach, jen na to pomyslím. Jsem v pasti - vím, že tam jen tak prostě nepůjdu.

Zaslechl jsem, že panická hrůza ze zubaře je prý nějaká psychická nemoc,ale nemůžu o tom nic najít. Co s tím?
Leon1  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 6 odpovědí
  • 1 Like
Tak to je můj případ,akorát s tím,že mě je už 56 let.Přestala jsem i chodit se psem na cvičák,stydím se ,ale stydím se i za ten strach.
Taky nevím co s tím a po pravdě ,dneska se s Vámi nikdo moc nebaví a lékaře taky nemám,navíc nemám ani 100 000,- .Kdyby se Vám někdo ozval,dejte prosím vědět na email : schitu@seznam.cz
Já jsem tedy z Hradce Králové. Díky
Guli
Guli  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Já se teda k zubařce vždy těším :) moje panická hrůza je z hmyzu.
MUDr. Jan Špiller  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
Dobrý den,

není žádná nemoc v podobě " hrůzy ze zubaře "
Každému normálnímu člověku není příjemné, když mu
zubní lékař pracuje v ústech.
Nikdy není pozdě se k zubaři vypravit. Nejdříve si můžete o svých obtížích třeba pouze promluvit a trochu se "otrkat"

Nevidím však žádný reálný důvod k panické hrůze.
Ošetření u zubaře není nikterak hrůzné.
To máte jen ve své hlavě.
Rozhodnutí je jen na Vás

S pozdravem

J.Špiller
XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Ivana Nosková  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Chtěla bych se zeptat. Mám 11letou dceru a má panickou hrůzu ze zubaře.už ji několikrát vrtali,ale ted ji nemoho nijak prřmluvit aby si nechala spravit již rozvrtaný zub. Byli jsme tam sní nejméně 4x a nenechala si to ošetřit. Po dohodě s lékařkou která mi doporučila nechat jí to udělat pod narkozou v Liberci. Chci se tedy zeptat co mi doporučíte. Děkuji za odpověď.
Leon1  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 6 odpovědí
  • 1 Like
Co píše Mudr.Špiller není až tak pravda.Mě je 58 let,stav mého chrupu je asi jako ten Váš.Bojím se to ano,ale kdysi mě vezli na operaci šroubování nohy,před uspáním mě "neoblbli" a přivazovali mě ke stolu právě bez toho.
Od té doby vidím lékařské křeslo a navíc zubařské a vůbec nejsem schopna si na něj jít i jen sednout.Udělá se mi zle a dokonce už jsem s tím byla i u psychiatra,ten mi řekl,dokud tohle budu mít,ať tam nelezu,protože ta panická "hrůza" prostě je a ne že ne.Doporučil mi
antidepresiva,ty jsem odmítla a tak se v tom taky plácám.
Zákrok prý jde udělat v tak zvané analgosedaci,ale většinou si jí pacient musí hradit.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 203 odpovědí
  • 68 Likes
Dobrý stomatolog Vás strachu zbaví i za pomoci léků. Pokud to nepomůže, poskytujeme ošetření v "narkoze". Pokud ale nemáte pojišťiovnu 207, budete si muset mnohé výkony u nás hradit, ale to je dnes skoro všude...

Související recenze a zkušenosti

laluša 24.11.2016
Spokojený/á

Zákrok zcela bez problému, i po zákroku bez bolesti, celý efekt k plné spokojennosti. Pan doktor pečlivý, příjemný a jeho celkový přístup zbaví pacienta obav z rozhodnutí k implantátu, navíc s konečným dobrým efektem.

2 Likes   2 Komentářů  

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí