Hnisání po extrakci v těhotenství

Hnisání po extrakci v těhotenství

mili  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,

prosím o radu, jsem ve 20tt těhotenství minulá čt jsem byla na extrakci osmičky dole v levo. Zub byl vyrostlí jen ze čtvrtky, tak to pak doktor doloval z dásně, měla jsem osm stehů, dnes jsem byla na vyndání, říkala jsem panu dr, že již druhý den, z rány vysávam hnis, tvrdil, že je to možné, že rána je dost hluboká a hnisá, ale atd, nesazano kvůli těhotenství, ani ráno nepročistil, nevydezinfikoval, že prý se s tím tělo popere, vyplachovala jsem Curaseptem 0,12% ale i přesto, se hnis (zánět) udělal, poradítí zda je možné nějaká samoléčba, zda můžu vypláchnout peroxidem, nebo jak se hnisu (zánětu) zbavit. Nebolí, jen občas cítím, že jsou zuby trochu vystouplé a bolí na zkus, pokud vysaju, je to dobré.
Prosím o radu, moc děkuji
MUDr. Kateřina Veselá  |  Basic member
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

zánět zubního lůžka po komplikované extrakci zubu je celkem běžnou pooperační komplikací, obzvlášť pokud nejsou nasazena antibiotika (která se samozřejmě v těhotenství dávají co nejméně a až v krajní nouzi). Chybou je ránu hned po výkonu vysávat, vysajete totiž krevní sraženinu, který ještě 24 hodin není dost pevná a rána se pak nemá z čeho zahojit. Většinou se nejedná o hnis, který z rány vysáváte, ale o zbytky rozložené potravy, která se do rány samozřejmě dostane velice snadno a vy sama nejste schopná vše z rány důkladně vyčistit. Doporučuji používat ústní vodu Listerin, která má skvělé protibakteriální účinky a ústa i ránu vydezinfikuje.
Nejlepší je ale samozřejmě, pokud si nejste jistá vývojem stavu, navštívit stomatologa a komlikaci s ním probrat, pokud on řekne, že je vše v pořádku, tedy asi je vše v pořádku, se zhnisanou ránou by Vás určitě nepropustil bez dalšího ošetření.

MUDr. Kateřina Veselá

Související recenze a zkušenosti

laluša 24.11.2016
Spokojený/á

Zákrok zcela bez problému, i po zákroku bez bolesti, celý efekt k plné spokojennosti. Pan doktor pečlivý, příjemný a jeho celkový přístup zbaví pacienta obav z rozhodnutí k implantátu, navíc s konečným dobrým efektem.

2 Likes   2 Komentářů  

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí