Ztuhlý kloub po trhání osmičky

Ztuhlý kloub po trhání osmičky

Pavla  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, byla jsem před půl rokem na trhání spodní osmičky a rekonvalescence byla v pořádku. Před týdnem jsem byla na druhé a bohužel nemohu stále otevírat pusu. Zub nebolí, ale otvírání pusy jde násilím a do bolesti. Je to normální? Mám si ji roztahovat nebo naopak vyčkat a ono se to srovná? Děkuji
MUDr. Miroslav Havlík  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Olomouc
  • 7 odpovědí
Dobrý den, bylo by vhodné se znovu obrátit na stomatologa. Bolest není vpořádku.
hrusle  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,před 5 dny jsem byla trhat osmičku dole, mám tam jeden steh a asi 1 den po zákroku se mi objevil dost nepříjemný zápach z úst může to mít nějakou souvislost se zákrokem?? děkuji
thesilentman  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Pred tyzdnem mi trhali obe horni osmicky. Asi 2 dny pote se u mne dostavila bolest praveho celistniho kloubu - bodani v jednom miste. Uzivam jenom ibalgin a na vyplach Corsodyl. Jedna se o bezny jev, ktery odezni nebo je to nejaka komplikace? Rany po osmickach se zdaji byt v poradku a hoji se. Dekuji.
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Vážený pane,

po extrakcích, zejména však dolních osmiček může dojít k ztuhnutí čelistního kloubu v souvislosti s bolestivostí. Pokud se ústa dají otevřít pouze minimálně, je zapotřebí klouby rozcvičovat i přes bolest.
Doporučuji zajít na kontrolu k Vašemu lékaři, který extrakci prováděl.

S pozdravem

MUDr. Jana Ugrenovičová
stomatolog
Klinika GHC Praha
tel: XXXXXXXXXXX,8
XXXXXXXXXX
MUDr. Jan Špiller  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
Dobrý den,to, že po vytažení zubu moudrosti dojde k zatuhnutí žvýkacího svalu je bežné.Je třeba hned v den vytažení zubu čelist rozcvičovat, aby práve k tamuto zatuhnutí nedošlo.Čím později se k rozcvičování přistoupí, tím je to pak náročnější a bolestivější.

S pozdravem

J.Špiller
XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

laluša 24.11.2016
Spokojený/á

Zákrok zcela bez problému, i po zákroku bez bolesti, celý efekt k plné spokojennosti. Pan doktor pečlivý, příjemný a jeho celkový přístup zbaví pacienta obav z rozhodnutí k implantátu, navíc s konečným dobrým efektem.

2 Likes   2 Komentářů  

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí