Oprava zubního implantátu

Oprava zubního implantátu

Bertík  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Po půl roce od ukončení 3.fáze implantace (nasazení korunky) se mi při hygieně prováděné mezizubním kartáčkem uvolnila korunka. Lékař konstatoval uvolnění "vnitřního šroubku", ale bohužel se mu nepodařilo korunku odšroubovat. Následoval velice nepříjemný proces odstanění korunky pomocí vrtačky a šroubováku. Při nezdařilém pokusu o vložení nového vhojovacího válečku mi bylo sděleno, že implantát je šikmo, nová korunka by stejně nedržela a implantát mi tedy bude vyměněn za nový. Mám z tohoto výkonu už strach, četla jsem, že implantáty postupně vrůstají do kosti (je to 14měsíců od jeho vložení), jakým způsobem se zarostlý šroub odstraňuje? Vkládá se nový implantát ihned (vrámci jedné "operace") po odstranění starého nebo až po vyhojení? Jaké mohou nastat komplikace spojené s tímto zákrokem? Je to vůbec možné, aby se zjistilo teprve až po 14 měsících, že je implantát špatně vložen?
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Vážená paní,

pokud je implantát zašroubovaný do kosti v nevhodném postavení plně osseointegrovaný (srostlý s kostí), pak se jeho odstranění děje odvrtáním. Zavedení nového implantátu může být v témže sezení, pokud se naplánuje jeho usazení v místě s dostatečným množstvím kosti.
Další variantou je zavedení nového implantátu později a vzniklý defekt po odstranění původního nechat zahojit,případně dosypat umělou kostí.
Rozhodnutí je vždy na lékaři provádějícím výkon na základě analýzy rentgenových snímků, v souladu s protetickým plánem, t. j. kde je žádoucí umístění korunky. Jsme Vám kdykoliv k dispozici na níže uvedených kontaktech.

S pozdravem

MUDr.Jana Ugrenovičová
Klinika GHC
Krakovská 8
110 00 Praha 1
Tel: XXXXXXXXXXX,8
XXXXXXXXXX
XXXXXXXXXX

andy  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den, také mi má být vyjmut vrostlý zubní implantát. Tím odvrtáním myslíte, že se vyšroubuje, nebo se musí po celé délce obnažit(odstranit) kost a implantát se vyloupne? Docela mám z tohoto zákroku strach.
Kamil  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Věřte, prodělal jsem to samé a mohu Vás ubezpečit , že pokud bude provedena dobře lokální anestezie SUPRACAINEM, tak nic neucítíte :)

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

3 Likes   14 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí