Bolest po implantaci zubu

Bolest po implantaci zubu

Břetislav
Dobrý den. Před několika dny mi moje zubní lékařka zavedla do kosti šroubek od implantátu. Od té doby mám permanentní bolesti, analgetika jsou bohužel absolutně bezúčinná. Je možné, že se tělo cizímu "předmětu" brání? Otok již ustoupil, bolest v oblasti kosti však přetrvává. Jako by mi tam někdo stále bušil kladívkem. Jsem již zoufalý. Děkuji za každou radu. Břéťa
ESTHESIA s.r.o.
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Z Vašeho dotazu bohužel nepoznám,zda již máte implantát zaveden nebo Vám byl zaváděn až nyní. S největší pravděpodobností Vám Vaše zubní lékařka zaváděla do implantátu vhojovací váleček,který se aplikuje cca 3 měsíce po samotné implantaci.Bolest po tomto zákroku by neměla být tak intenzivní,jak uvádíte a měla by za pár hodin odeznít.Proto doporučuji se obrátit co nejrychleji na Vašeho lékaře. Pokud Vám byl implantát zaváděn až nyní,bolest po zákroku může být až 1 týden.Nemyslím si,že by Vaše tělo nepřijalo implantát,je pouze minimum pacientů,kterým tělo implantát nepřijme,ale vše by měl posoudit lékař (objektivně),proto ho prosím co nejdříve navštivte. S pozdravem,Esthesia
MUDr. Martin Kittler  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den! Z dotazu není a asi ani není možné aby bylo jasné, zda nedošlo k poškození nějakého nervu. Tedy zda byl implantát zaveden do dolní či horní čelisti. Ale pravděpodobně byl do dolní a možná (je to pouze domněnka) dochází k dríždění nervu. Pozice implantátu je proto nutné kontrolovat na RTG snímku, v některých případech i na CT.
Koudak  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dnes je to 14 dní, co mi pan doktor do implantátu v horní čelisti dal vhojovací válečky a od té doby mě to bolí. Je to prosím normální? Před tím předcházely už dvě operace a to doplnění kosti a zavedení toho šroubku a vždycky se to zahojilo a nebolelo. Mám to v levo nahoře a implantáty budou celkem tři, ale dva nosné.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí