Celokeramický můstek - inlay

Celokeramický můstek - inlay

Martin26
Dobry den, Po sportovnim urazu a nepovede lecbe a zachrane zubu mi musela byt pred tydnem vytrzena horni ctyrka. Zubar se mnou zatim cenu ani co presne se tam da nekonzultoval. Jen rekl, ze mi obrousi okolni dva zuby a da mustek. Chci se zeptat kolik stoji "inlay mustek - celokeramicky" o kterem jsem se docetl, ze se zuby nebrousi, ale jen se vybrousi male jamky. A zda je toto schopen udelat jakykoli zubar nebo k tomu potrebuje nejake zvlastni pristrojove vybaveni. Moc dekuji za odpoved.
MUDr. Martin Kittler  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den. Jsou dva způsoby. Buď je můstek jakoby vlepen, poté se nemusí okolní zuby obrušovat. Ale moc to nedrží. Průměrná doba držení je cca 4-6měsíců. Nebo se okolní zuby obrousí a na ně nasadí korunky. Ale bych ve Vašem případě nedoporučoval, neboťby se musel obrousit špičák. A to je velmi důleležitý zub. Navrhoval bych cestu implantátu, kdy se nemusí na okolní zuby vůbec sahat.
MUDr. Jan Špiller  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
Dobrý den,

ve Vašem případě je jednoznačně řešením implantát. Nenechte si do zubů dělat ani menší ani větší jamky či díry.Implantát Vám nahradí chybějící zuby spolehlivě a zcela bez poškození těch okolních.

S pozdravem

MUDr. Jan Špiller
Dentální centrum Podkovka
XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXX
Zdeňka
Zdeňka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
po vytržení 2L (chybí mi 6L,7L) a 2P (chybí mi 6P,7P)mi stomatolog doporučil celokeramický můstek. Prosím o info, zda tento můstek může být napevno nebo jen vyndavací.
Děkuji
roncis11  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
dobry den,chtel bych se zeptat co by mne stalo 3 predni vrchni zuby vykopnute a jeden vrchni ktrery tam neni vubec a mam i z tama vytrhly kořen...mam panicky strach ze zubare a chtel bych se zeptat na kolik by to vyslo a s vybelenim........dekuji za brzkou odpoved

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí