Doba mezi zavedením implantátu a extrakci

Doba mezi zavedením implantátu a extrakci

Maca  |  návštěvník  |  Praha
Pokud mi budou dělány 2 implantáty vedle sebe (náhrada za 6 a 7) s tím, že se bude i doplňovat umělou kostí - a ještě před tím mi bude nejprve vytržen zbytek 7čky - musím po vytržení té 7čky čekat cca 2 měsíce, až se zahojí, nebo se to dělá hned po vytržení ? Doktor říkal počkat 2 měsíce, ale když jsem si četl o implantátech, pochopil jsem, že se vsazuje čep ihned po exktrakci. Jak to je správně ?
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Záleží na situaci a zkušenosti lékaře. Ccca v 90% implantuji ihned ale někdy to prostě nejde- zánět v ráně, velká ztráta kosti atd.
MUDr. Richard Benko  |  Premium member  |  Stomatochirurgie  |  Liberec
  • 7 odpovědí
Dobrý den,
to je velice individuální, v některých případech je možné imlantovat zárověň při extrakci. Jedná se ale většinou o zuby např po úrazu. Ve většině případů se standardně 2-3 měsíce po extrakci čeká, než se zahojí kost. Bez toho, aby vás lékař viděl na konzultaci a měl alespoň k dispozici váš CBCT snímek postup určit nelze.
S pozdravem Mgr. Renata Benková, RB dent s.r.o.
Anna  |  návštěvník  |  Praha
  • 7 odpovědí
  • 1 Like
Měla jsem podobnou situaci, nechala jsem si vytrhnout dolní stoličku a všichni lékaři mi doporučili vybudovat kost, protože čas běžel a kost nebyla, tak jsem na doporučení kamarádky přišla do Smile Centrum k Olegu Ridchenko, implantát jsem měla okamžitě a zákrok byl naprosto bezbolestný, cítila jsem jen tlak.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí