Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Plomby v zubu nedrží - Zubní implantáty - Diskuze

Plomby v zubu nedrží

Plomby v zubu nedrží

Vladimír Lain
Dobrý den.Je mi 7O let a začínám mít problémy s výplněmi.V dřívějších letech udělaná plomba vydržela mnoho let a dnes je to naopak.Mám zkušenost, že mě vydržela v zubu od 4 hodin do 6 měsívů.Nejmenší výdrž měla bílá plomba.Abych novou nepoškodil raději celý den nejím jen abych měl jistotu, že tam vydrží.Zatím mě chybí pouze jeden zub ale bude-li to pokračovat budu mít už jen "klapačku", paní doktorka, aby neměla moc práce tak nade mnou běhá s injekcí a kleštěmi.Existuje nějaká metoda která by plombu udržela v zubu déle? Dnešní amalgám tam nedrží , vypadává vlastní vahou /jedná se o zub v horní čelisti/. Za odpověď děkuji - Mirek
MUDr. Pavel Krejzlík  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 12 odpovědí
Kvalitně provedená výplň,ať již amalgamová nebo "bílá" by měla vydržet opravdu delší dobu. Závisí samozřejmě na stavu zubní tvrdých tkání, zda je vhodná výplň nebo již například keramická korunka nebo inlay. Dr. Krejzlík, Brno
MUDr. Martin Kittler  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
POkud je výplň = plomba správně zhotovena drží na zubu léta. A to bez dalšího kazu. Ale záleží na pečlivosti umístění plomby (suché operační pole apod). Pokud chybí větší rozsah zubní tkáně, je zde varianta tzv. inlej = laboratořně zhotovená plomba, která se "vlepí" do zubu nbeo též je varinata korunka. Ale záleží podle stavu chybějící zubní struktury.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí