Extirpace cysty

Extirpace cysty

Dunovska Dita
Dobry den. Mohli by jste mi rict co to znamena extirpaci cysty. Ceka me tento zakrok a zajimalo by me jak dlouho to bude trvat a jestli to boli. Dekuji za odpoved
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Vážená paní Dunovská. Pokud Vám byla v rámci léčení indikována exstrirpace cysty a v nadpisu je kód pro šestku v pravo nahoře, s největší pravděpodobností jde o zub bez dřeně, v jehož místě se v kosti vytvořila, díky infekci, cysta přiléhající ke kořenům daného zubu. Pokud již dle RTG velikost cysty překročila určité rozměry, je nutno ji odstranit. Jsou však i jiné druhy cyst, které přímo s kořeny zubů nesouvisejí. Exstirpace obecně znamená odstranění v tomto případě cysty. Po odklopení dásně se odstraní z kosti cysta a často je třeba ostranit i příčinný zub. Rána se zašije a následně zahojí. V některých případech je možno cystu odstranit i extrakční ranou(dírou po vytržení zubu). Přeji pěkný den a rozhodně se zákroku neobávejte. Probíhá v lokální anestézii. MUDr. Martin Mikšovský
Monika  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se zeptat mám v zubech cistu mám jít na zákrok chtěla bych se zeptat jestli to bolí děkuji
Monika  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den chtěla jsem se zeptat ohledně cistu mám jít na zákrok chtěla bych se zeptat jestli to bolí a jestli by mně mohli utoho zákroku uspat dekuji

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí