Implantát a špatný kořen

Implantát a špatný kořen

Elena
Dobrý den,je mi 46 let a mám problém se 4 předními horními zuby.Původně(asi před 20 lety)jsem měla vsazené 4 kovové čepy a na nich 4 korunky.U jedničky vpravo bylo prý nutné 1 čep vyndat(asi před 3 roky)a na zbývající 3 čepy byl nasazen můstek.Nyní mám problém s dalším čepem u dvojky opět vpravo , jelikož je špatný kořen a je prý třeba čep vyndat a nový můstek připevnit s pomocí zbroušeného špičáku.Chtěla jsem se zeptat, jestli by bylo možné místo čepu ve špatném kořeni použít implantát (nebo 2 u obou pravých zubů) a zachovat vlevo původní čepy a na všechny nasadit korunky.Děkuji
MUDr. Martin Kittler  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den! Děkuji za dotaz. Teoreticky by blo možné umísit solo implantáty, tedy nespojovat můstkem zuby a implantáty. Rozhodně bych nešel cestou obroušení špičáku. Ale je potřeba to vyšetřit. POkud by jste měla zájem, mohu se na to nezávazně podívat a navrhnout Vám řešení.
MUDr. Pavel Krejzlík  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 12 odpovědí
Vážená paní, vše závísí na stavu a ošetření kořenů a kořenových kanálků, které lze spolehlivě určit pomocí RTG.Teprve poté je možné určit vhodné řešení. Dr. Krejzlík, Brno
NOVODENT Dental Center  |  Basic member  |  Praha
  • 5 odpovědí
Vaše představa řešení problému je reálná. Stanovit postup je nutno po RTG vyšetření a vyšetření v ústech. Dr. Novotný. tel. XXXXXXXXXXX
MUDr. Jan Špiller  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
Dobrý den,

implantáty jsou určitě dobrá varianta. Špičák by rozhodně nebrousil, to je škoda.
Navíc současné možnosti dnešní implantologie dokonce umožňují vyjmutí kořene
zubu, okamžité vsazení implantátu a nasazení provizorní korunky v příznivých případech.
V případě zájmu mne naváhejte kontakovat.

S pozdravem

MUDr. Jan Špiller
Dentální centrum Podkovka
XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí