Implantáty - čtyři nebo dva + korunky?

Implantáty - čtyři nebo dva + korunky?

renda  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, je mi 46 let a bohužel jsem kvuli špatně udělanému můstku přišla o vrchní čtyři zuby jedničky, dvojky. Byla jsem na konzultaci kvuli implantátum. Musí se dosypat kost a až potom zavést implantáty. Otázka zní musí se zavést všechny čtyři implantaty nebo by stačily dva a na ně dvě korunky. Bylo mi řečeno že u předních vrchních zubu se na implantát korunka nedělá. Nebo zvolit mustek a přijít o zdravé trojky?
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Hezký den,
typickým řešením je můstek na 2 implantáty- kost se dostavuje, obvykle, rovnou, s implantací v jednom výkonu. Ničit "trojky" je až poslední řešení. Teoreticky můžete mít i 3 či 4 implantáty ale z mnoha důvodů se to nepoužívá. Eventuelní konzultace u mně paní Šimůnková.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí