Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Kvalita a životnost hybridní náhrady na implantátech - Zubní implantáty - Diskuze

Kvalita a životnost hybridní náhrady na implantátech

Kvalita a životnost hybridní náhrady na implantátech

Petr  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,

je mi 27 let a mám špatné zuby (vina na mé straně, ale i na straně mého zubaře, který bohužel není dobrý v tom co dělá). Za pár let budu muset řešit implantaci celé horní čelisti. Uvažuji o hybridní náhradě nesené 4 implantáty a to z ekonomických důvodu, ale i z hygienických důvodů (lépe se čistí).

Rád bych, ale věděl jaká je životnost a kvalita takové řešení? Je opravdu reálné, aby mi toto řešení vydrželo v ústech i přes dvacet let při správné ústní hygieně? Je možné případně např. po 3 - 5 letech doplnit horní patro např o další 2 implantáty a udělat most upevněný na šroubcích?

Děkuji za odpověď.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Extrémně záleží na kvalitě práce lékaře, jsou i v ČR takoví, kde to může vydržet až 20 let, ba více. Ale v průměru to nevydrží déle, než 7 let, podobné je to s můstky. Hlavní je najít zkušeného. To je ale i v Německu, nebo v USA. Most upevněný na šroubcích jde samozřejmě už na 4 implantáty, tzv. řešení all-in four, stojí cca 80000 Kč i se zuby a i ideálním případě budete kousat ten samý den, tj. "zuby v jeden den".
Petr  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den pane docente,

rád bych se Vás ještě zeptal s ohledem na jiný zde psaný příspěvek ohledně implantátů. Jak jsem již psal, mám zuby ve špatném stavu a pokud budu muset řešit implantáty postupně, tak se obávám, že když jsem tak mladý a implantáty mi vydrží cca 10 let, tak v cca 40 letech budu nejen bez zubů, ale i bez čelisti?

Zajímalo by mě Vaše odpověď, cituji: To je nesmysl, krásné zuby lze vytvořit i na Vaše kořeny (s velkou pravděpodobností). Implantáty, když někdo neudělá úplně dobře, budete v 50 bez zubů i bez čelisti.

Chtěl bych se tak zeptat na to jak je to s tou ztrátou čelisti? Je to tak, že v případě odhojení implantátu po cca 10 letech člověk utrpí takovou ztrátou kosti, že již například mu nebude držet na horní či dolní čelisti ani celková snimatelná náhrada?

Děkuji Vám za odpověď.

Reakce na Petr

doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Ano, to se může stát, že po neúspěšném oštření implantáty přijdete o čelist a pak je těžké cokoli řešit. Tedy vybírejte lékaře pečlivě a nikoli jen podle ceny či blízkosti. Pokud se vše provede a navrhne správně implantáty drží desítky let, ale v ČR v průměru 6-7 let, tedy u mnoha ošetřujících tak sotva dva, tři roky...
Lenka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Pokud mohu doporučit, tak jsem si zubní implantáty nechala dělat u https://all-on-4-implantaty.eu/ už před několika lety a stále vypadají jako nové. Plus tam mají velmi spolehlivý a milý personál. Zajisté bych se znova vydala touhle tou cestou.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí