Vliv broušení na zdravé zuby

Vliv broušení na zdravé zuby

Pavla
Dobrý den,je mi 26 let a chybí mi jeden zub a proto uvažuji o zubním můstku.Stomatolog mi řekl že pro vložení zubního můstku je pořeba ubrousit okolní zuby,aby se mohl můstek vložit.2 okloní zuby mám naprosto v pořádku tak bych se chtěla zeptat jestli se po ubroušení budou zuby kazit více než kdyby byli nepoškozené a ještě jak můstek přilbižně vydrží dlouho?
MUDr. Pavel Krejzlík  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 12 odpovědí
Samozřejmě každé poškození sklovin může zvýšit kazivost zubů. Pokud je však můstek udělám kvalitně a i v krčkové části je dokonalý uzávěr, zub by se pod můstkem kazit neměl. Dr. Krejzlík, Brno
MUDr. Martin Kittler  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
POkud bude korunka přesná je kazovost minimální. ale je to zásah na zuby. proto pokud to poměry krajiny (kost apod) dovolí, šel bych cestou implantátu.
keram  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
1.Je můstek levnější než implatát, ale broušení zcela intaktních zubů je škoda. 2.Impantát : je cenové náročnější, časově cca 3 - 6 měsíců - dle místa zavedení / i když dnes se zavádějí impantáty, které je možno zatížit tentýž den, kdy se impl. zavedl do kosti. Pozor, některé celkové onemocnění jsou kontraindikací zákroku - odborný posudek 3 .: lepené můstky : jsou nenár. na výrobu, nemusí se brousit zuby vedle mezery, není však na dlouho / životnost se pohybuje dle mé zkušenosti cca 5 let. MUDr Lubomír Beran st. Aries, centrum estetické stomatologie, sro. Velký Třebešov
MUDr. Jan Špiller  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
Dobrý den,

považoval bych dnes za chybu zhotovení trojčlenného můstku, pokud chybí jeden zuby a okolní zuby jsou zdravé.
Taková situace se dá velmi dobře a spolehlivě vyřešit zubním implantátem. Obroušení dvou zdravých zubů je nesmírná škoda.
Nicméně odpověď na Váš dotaz je, že při dobré hygieně se okolo přesně zhotoveného můstku kaz nevytvoří. Avšak oproti intaktnímu zubu je spára mezi zubem a okrajem můstku přesto riziková oblast.

S pozdravem

MUDr. Jan Špiller
Dentální centrum Podkovka
XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXX
Anna  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chci se zeptat, mám přední zuby trochu větší s poměru ostatních , dali by se nějak zbrousit nebo jinak zmenšit? a pokud by to bylo možné tak od kolika let a jaká by byla cena? děkuji Jana K.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

3 Likes   15 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí