Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Můstek nebo implantáty? - Zubní implantáty - Diskuze

Můstek nebo implantáty?

Můstek nebo implantáty?

Markéta  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den, prosím o radu, Je mi 52 let. Už asi 20 roků mám v důsledku špatného léčení vytrženou 6 vlevo dole. Vidět to nebylo, tak jsem to neřešila. Nyní mám potíže s plombovanou 7. Plomba je v pořádku. Zub reaguje bolestivě na jídlo a pití. Lékař mi doporučil vytržení zubu. Na 6 mám menší plombu na 8 taky. Je vhodnější můstek nebo implantát? V případě implantátu by musel být případně jeden nebo dva vedle sebe? A ještě jsem se nedočetla, jak dlouho implantát přibližně vydrží. Děkuji Vám za odpověď.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Zub, pokud možno zachránit, je to to nejlepší. Jinak implantát je šetrný, vedlejší zuby se neničí a u nás je dokonce i levnější. Tedy, pokud je to možné, poměrně jasná volba. Ještě existuje možnost sousední zuby zvětšit a mezeru tak zaplnit ale vypadá to divně.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Implantát a můstek u průměrného stomatologův průměrné zemi vydrží cca 8 let , stejné. Vtip je v tom, aby to udělal někdo hodně pořádně pacient se oto staral, to pak může být na desetiletí. Zavádím implantáty cca čtvrt století a vesměs i ty první ještě drží. Nedávno jsem vydával implantát po svém učiteli- 45 let!!

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí