Náhradní kost a vložení implantátu

Náhradní kost a vložení implantátu

Lucie
Dobrý den! Mám jeden problém, ze kterého jsem už zoufalá. Jako dítě jsem přišla při úrazu o přední zub a sním i o kousek kosti v čelisti. 2x mi zubař vsazoval do náhradní kosti, ale kost to bohužel časem nevydržela a rozpustila se. Nyní mám implantát znovu, je dokončený, ale zub se mi začal znovu kývat a doktor mi oznámil, že kost opět selhala a je jí třeba znovu doplnit. Řekla jsem mu, že už implantát nechci, ať ho vyndá, doplní kost a nechám si udělat po zahojení můstek. Když sem však zákrok po naší domluvě podstoupila, zjistila jsem že implantát mi nechal dál a doplnil kost v místech kde nebyla. Naštvalo mě to, protože se mě ani nezeptal jestli s tím souhlasím, zkrátka to vyřešil po svém. Nyní je tomu 5 dní od zákroku, mám v puse stehy, otok ustal a zub se mi opět kýve. Je to tak normální? Kýve se proto, že ta dáseň se napřed musí zpevnit, srůst a pak bude zub držet? Může se kost doplnit když je v dásni zaveden už implantát? Děkuju za odpověď!
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobrý den, Děkujeme za Váš dotaz. "Umělá kost"se může doplnit i kolem implanatátu.Vhojení daného augmentátu může trvat minimálně tři měsíce.K bližšímu posouzení Vaše problému bych Vám ráda doporučila chirurgickou konzultaci-1800,-Je totiž nutné zhodnotit více aspektů--kvalita kosti,poloha implantátu,skus. V případě zájmu kontaktujte naší ordinaci přes recepci na tel:XXXXXXXXXXXXXXX S přáním hezkého dne Mudr.Andrea Král stomatolog GHC
MUDr. Jan Špiller  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
Dobrý den,

obecně platí, že pokud se implantát "kýve" tak již není žádná šance na jeho záchranu. Nepomůže ani doplňování okolní kosti. Implantát je třeba jednoznačně vyjmout a místo nechat zahojit.
Nicméně doplňování objemu kosti ať už pomocí syntetického kostního materiálu nebo pomocí vlastní kostní masy je dnes velmi spolehlivá a osvědčená metoda.Rozhodně bych se případně poradil u jiného lékaře a zvážil podstoupení zákroku někde jinde, než si nechat obrousit okolní zuby na můstek. Obroušené zuby vám již nikdo zpět nevrátí.

V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat.

S pozdravem

MUDr. Jan Špiller
Dentální centrum Podkovka
XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   14 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí