Nevýhody hybridní náhrady nesené implantáty v dolní čelisti

Nevýhody hybridní náhrady nesené implantáty v dolní čelisti

lm2209  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Jaké jsou nevýhody hybridní náhrady nesené implantáty v dolní čelisti ? Jak často je nutné provádět různé udržovací věci...rebazi náhrady či obnovování retenčních spojů..a kolik to stojí ?
Ptám se ,protože nevím,zda mám zvolit dražší variantu rovnou na pevno na 4 impl. nebo levnější variantu na 2 impl. ,ale kdy další dva implantáty lze v budoucnu inzerovat a práci převést na fixní...

Prosím o názory a rady. Moc děkuji.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 203 odpovědí
  • 68 Likes
Popravdě na dva implantáty to není hybridní náhrada v pravém slova smyslu ale to je detail. Na dva implantáty lze slušně fixovat celkovou dolní náhradu, jež je lacinější- celé to je tak na 25 tis. Kč a vcelku funguje ale musí se upravovat alespoň jednou za dva roky a jsou to pořád "sundavací zuby). Fixní řešení je prostě fix- jen je dražší a hůře se čistí. 4 implantáty jsou minimum- asi bych jich tam pro jistotu dal více- celá taková práce stojí ale cca 80 tis. Kč. A může stát i více (dražší materiál můstku - úpravy kosti). Čili je to hlavně o ceně a zda snášíte celkovou náhradu a jen ji potřebujete "usadit", či zda potřebujete "můstek".

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

3 Likes   15 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí