Ubývající sklovina, odhalené krčky

Ubývající sklovina, odhalené krčky

marelia  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den, je mi 23 let a vždycky jsem měla strach ze zubních lékařů (který byl vyvolán v dětství vlivem špatné zubní lékařky). Bála jsem se chodit k zubaři a to samozřejmě přineslo následky. Mám několik plomb, ale nyní se mi chrup již moc nekazí. Mám ale problém s ubývající zubní sklovinou u předních zubů, které jsou citlivé na studený vzduch a u některých zubů odhalující se krčky. Strašně moc toužím po krásných zubech, vím, že kvalitní péče není zadarmo a pojišťovna na tyto zákroky asi nepřispívá. Chci se tedy zeptat, co je vhodné dělat s takovými zuby. Zda-li to jde řešit keramickými fazetami či novými zuby? Mám ale strach z bolesti. Je v takových zákrocích možná celková anestezie? Děkuji za odpověď.
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Vážená paní,

na základě Vašeho popisu problematiky nelze přesně stanovit rozsah poškození chrupu a v návaznosti ani předběžné doporučení
postupu a cenové relace za léčbu. Pro přesnou diagnostiku a stanovení léčebného a cenového plánu je zapotřebí osobní návštěvy
na našem stomatologickém oddělení. Doporučuji zrealizovat vstupní vyšetření v rámci „Týdnu s Marianne“ v období mezi 13.-17.9.2010
kdy Klinika GHC po předložení kuponu z časopisu nebo staženého z internetu poskytuje toto vyšetření zdarma. V případě potřebné rentgenové diagnostiky či přímého ošetření si tyto výkony pacient hradí. Dle potřeby je možné naplánovat ošetření zubů v analgosedaci.
Na vyšetření se , prosím, objednejte na tel.č.: XXXXXXXXXXX/6/.

S pozdravem MUDr.Jana Ugrenovičová
Klinika GHC
Krakovská 8
110 00 Praha 1
Tel: XXXXXXXXXXXXXXX
kristýna215  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 18 let a mám problém s odhalenými krčky, a proto mam nyní zuby poměrně dost citlivé po stranách protože se jedná o zadní stoličky. Moje zubní lékařka mě upozorňovala, že pokud se to bude zhoršovat budu muset podstoupit operaci. Chtěla bych se teda zeptat jestli se tento problém nedá řešit i jinou ne tolik invazivní metodou. Mám jinak velmi zdravé zuby, nikdy jsem neměla žádný kaz a nepodstoupila jsem žádný zákrok, ale vinou špatného zubního kartáčku a přílišného vynaložení síly při čištění se mi to takto projevilo..

Reakce na kristýna215

PŠTROSSOVA Medical Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 31 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
ústup dásně a odhalování kořeného dentinu, tedy to, čemu říkáme "krčky" má mnoho příčin. Může to být nevhodně zvolený kartáček (přiliš tvrdý) a technika čištění versus typ (síla) dásně, svou roli může hrát zánět dásně, ale také postavení zubů v čelisti. Neabsolvovala jste náhodou v minulosti ortodontickou léčbu?
Takto od klávesnice nelze Váš stav a navrhovanou terapii hodnotit, záleží na spoustě faktorů. Nejjednodušší (pokud Vás trápí jen samotná citlivost) je použít některý z přípravků proti citlivosti zubů (zubní pasty, ordinační laky a "impregnace"). Pokud by se stav zhoršoval (zejména co do množství ustoupivší dásně), nebo by Vám vadil z estetického hlediska, je třeba řešit situaci komplexněji a jednou z možností je právě mikrochirurgická léčba.

S pozdravem,

Dr. Vladislav Růžička
Erpet Medical Centrum
www: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   14 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí