Opakovane uvolneni šroubu abutmentu v implantátu

Opakovane uvolneni šroubu abutmentu v implantátu

Pacient12  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám již 5 let implantat 5 nahoře. Bohužel se mi cca co půl roku začne hýbat abutment včetně korunky, tyto část následně vypadne a neustále se musím objednávat na opravu. Přijde mi to, jako by byl v implantátu špatný zavit, ale zubař provádějící výkon tvrdí, že je v pořádku a že se to někdy stáva. Toto vysvětlení mi ale už po několikátém opakování přijde zcestne. Co byste mi v mé situaci doporučili? Jaké mám možnosti? Pomohla by výměna upevnovaciho šroubu? Jinak implantát samotný v kosti drží dobře. Jsem z toho už zoufalá. Prosím, poradite?
Děkuji
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 201 odpovědí
  • 67 Likes
Pokud se abutmant uvolní, měníme šroub vždy. Pokud není poškozený závit v implantátu, věc by to mělo vyřešit. Pokud by byl poškozen závit, implantát se musí vyměnit.
Ronin  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, asi 3 měsíce mám snímatelnou náhradu na 2 implantátech ve spodní čelisti. Při zabudování pilířů (abutmantů) jsem si všiml, že jeden je trochu vychýlen dovnitř úst. Z mého pohledu nebyly ve stejné rovině. Ten vychýlený se nyní ulomil. Co se od lékaře dozvím? Jde o vadu materiálu? Je možné pilíř vyměnit a doufat, že se to už nestane? Nebo snad bude nutné zabudovat nový implantát a absolvovat nové otisky atd. Děkuji za Váš názor.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí