Poškozený nerv po vložení implantátu

Poškozený nerv po vložení implantátu

Maty  |  návštěvník  |  Praha
Dobry den, pred5 dny jsem podstoupilavlozeni implantatu /1. cast/. Byl mi zaveden prilis velky implantat, hodne bolestive, 4 anestezie, nasledne na rtg potvrzeno, ze je velky. Okamzite vymenen za mensi, avsak 1.velky se naboural do nervu. Jiz 5. den ovsem necitim spodni cast pod rtem + nekolik zubu okolo, velmi ztuhle, znecitlivene. Je mozne, ze se nenavratne poskodil nerv velkym implantatem? Pujde zase nerv obnovit, abyse vratila citlivost? Pomuze neco: komplex B, laser? Dekujiza radu.
Blanka  |  návštěvník  |  Praha
  • 9 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, mám také poškozený nerv od listopadu 2019. Stalo se to také při zavádění implantátu. Lékař za toto nemůže, nelze prý odhadnout, kudy nerv přesně "vede". Měla jsem necitlivost poloviny brady od rtu směrem ke spodní hraně čelisti. Koupila jsem si MILGAMMU N a po využívání dále B-komplex. Časem se citlivost postupně vracela a nyní, po dotyku, cítím jen takové mravenčení (brnění). Když jsem byla na kontrole na neurologii s páteří, lékařka mi předepsala lék Siranalen (4 krabičky po 84 tobolkách). Po přečtení příbalového letáku jsem jej zatím nezačala užívat, protože mi to občasné mravenčení zase tolik nevadí. Nervy mají schopnost obnovy, ale dorůstají velmi pomalu. Mějte tedy trpělivost a na doktora se nezlobte... Možná by bylo dobré zajít rovnou na neurologii. Držím Vám palce.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí