Problémy se zubní náhradou s implantátem

Problémy se zubní náhradou s implantátem

pacient  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den,
mám 5 implantátů v dolní čelisti za 90 000, - Kč. K nim přišroubovaná zubní náhrada však byla těsně u dásně, níže než jsem měla svoje původní zuby. Důsledek byl, že jsem šišlala, při jídle jsem se kousala do rtu a jazyka. Za vzled jsem se styděla. Po měsíci lékař usoudil, že je nutná oprava a po konzultaci s dalším lékařem náhradu zvedl o 10 mm.Pak byl výsledek uspokojivý, ale nastal problém. Během záruční lhůty mi popraskaly šrouby, byly vyměněny. Po záruční lhůtě (od února 2014) mi popraskaly dvakrát. Poprvé se to stalo 14 dní po pravidelné kontrole s odšroubováním a opětným přišroubováním a stálo mě to 4000, - Kč. Teď kromě přetrhaných šroubů mám prý i poškozený nástavec a čekám na objednané šrouby. Kde se stala chyba? Musím zase platit? Jsem důchodkyně 80 let s průměrným důchodem.
Děkuji za Váš názor. Eva T.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 203 odpovědí
  • 68 Likes
Chyba je pravděpodobně v tom, že náhrada není pasivně přesná a lehce se pohybuje, nebo je v napětí. Dokud se to neupraví (možná je i potřeba zhotovit novou), tak to bude pořád způsobovat praskání šroubků, které se vždy po čase "unaví"...Je to chyba konstrukce a kolega to jistě rád napraví. Nemohu to ale posoudit na 100%, pokud by byl problém, je třeba si vzít s věcí obeznámeného znalce.
MUDr. Aleš Váňa  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 44 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, chyba pravděpodobně nastala při plánování celé práce. Nemůžeme vyhotovit kompletní náhradu a pak ji o 10mm jen tak zvednout ve skusu - jak popisujete. Praskání šroubků může být způsobeno nepřesnou náhradou, nefyziologickým přetížením, počtem implantátů, lokací implantátů atd. Nedá se takto z Vašeho popisu jednoznačně určit příčina. Na naše vyhotovené protetické práce poskytujeme 3 roky záruku.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

3 Likes   15 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí