Provizorní řešení při nasazování zubního implantátu

Provizorní řešení při nasazování zubního implantátu

Anna  |  návštěvník
Dobrý de,
v krátké době mě čeká rozhodnutí o řešení náhrady za dvojku v horní čelisti (prasklý kořen). Raději než můstek bych preferovala implantát (na jedničce je již korunka, trojka je naprosto zdravá), odrazuje mě ale předpokládaná doba hojení minimálně 1/2 roku před nasazením korunky. Existuje nějaké provizorní řešení na tuto dobu, abych mohla běžně fungovat, mluvit na veřejnosti apod. ? Děkuji.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 203 odpovědí
  • 68 Likes
Na straně jedné, půl roku je opravdu hodně. Implantáty se vesměs vhojí rychleji, ale třeba je váš případ nějak komplikovaný. Druhak, jsou desítky provizorních řešení a u nás pacient odchází vždy s nějakým a není bez zubu. Nejlevnější a skoro nejlepší stojí cca 600 Kč, často na implantát rovnou vyrobíme provizorní korunku.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

3 Likes   14 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí