Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Rozdíl implantát x miniimplantát - Zubní implantáty - Diskuze

Rozdíl implantát x miniimplantát

Rozdíl implantát x miniimplantát

Anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 Like
Jaký je rozdíl mezi implantátem a miniimplantátem
MUDr. Zdenek Kotek  |  Premium member  |  Stomatochirurgie  |  Kobylí na Moravě, Břeclav, Hodonín
  • 33 odpovědí
  • 3 Likes
Rozdíl je ve tvaru, ev. v průměru implantátu a miniimplantátu a účelu svého určení. Implantát nese fixní práci – korunku, můstek. Miniimplantát slouží k uchycení (k podstatně lepší retenci) snímací protézy. Ta se nazývá hybridní. Miniimplantáty jsou nepoměrně levnější a tím dostupnější.
MUDr. Dalibor Badal  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 34 odpovědí
  • 1 Like
Miniimplantáty jsou vhodné spíše jako dočasná řešení nebo v některých speciálních indikacích. Tak jako nahrazovaný zub, tak i implantát by měl mít určité rozměry, které odpovídají místu uložení.
MUDr. Pavel Vlnař  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Plzeň
  • 19 odpovědí
  • 4 Likes
Rozdíl, jak už vyplývá z názvu, je ve velikosti implantátu. Miniimplantátem se často nazývají implantáty – tzv. fixtury, které mají v průměru okolo 2 mm. Často jsou to fixtury-šrouby, které jsou jednodílné a část, kterou vystupují nad dáseň, nelze měnit. V určitém období byly i pro mne ekonomickou alternativou pro fixaci snímatelných náhrad. Jejich použití je v určitém směru jednodušší, nicméně zcela prokazatelně mají vyšší míru selhání, než klasické implantáty.
V současné době miniimplantáty používám pouze jako dočasnou formu retence snímatelných náhrad u pacientů, kteří žádají u klasické implantace na přechodnou dobu maximálně možný komfort při fixaci dočasné snímatelné náhrady.
Další formou miniimplantátů jsou tzv. ortodontické kotevní minišrouby. Tyto se používají k usnadnění pohybu zubů v rámci ortodontické léčby a po jejím skončení se následně vybaví. Ortodontické miniimplantáty mají proto odlišný povrch fixtury v rámci titanové slitiny.
Zdraví, MUDr. Pavel Vlnař

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí