Šetrná zubní náhrada bez dávicího reflexu

Šetrná zubní náhrada bez dávicího reflexu

anonym  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den , zasílám vám rentgenový snímek a chtěla bych se informovat jaká náhrada by byla vhodná , jelikož mám z klasickými zubními protézamy na háčky špatné zkušenosti , tak bych se chtěla s vámi poradit o jiné šetrnější zubní náhradě bez dávicího reflexu , po které by se moje zbývající zuby ještě více poškodily ,nebo vypadli ,předem děkuji za odpověd ,s pozdravem lučanová
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 203 odpovědí
  • 68 Likes
Možností jsou desítky. V zásadě lze zbylé zuby zbrousit na můstky a na něj pak udělat "nacvakávací"protézu- přesně s attachementy. Je i možné zuby doplnit implantáty. Každopádně obě varianty by stály řádově desítky tisíc korun. Ale možnosti jsou i tzv. hybridních náhrad s menšími doplatky- jednotky tisíc korun a lité kovové spony.
MUDr. Štěpán Gála DDS  |  Basic member  |  Praha
  • 30 odpovědí
  • 11 Likes
Dobry den,je hodne moznosti, ale 2 zakladni jsou fixni mustek na zbyvajici zuby, ktere by se musely obrousit, coz je muze poskodit a nasledne vyzadovat endodonticke osetreni (umrtveni kanalku, odstraneni nervu ze zubu) a castecnou snimaci nahradu s attachmenty, kde je patro vyrazne redukovano, anebo implantaty a fixni mustky. Cenova relacu u implantatu, kvalitnich, je radu stotisicu a u protez v radu desetitisicu.Lze najit i levnejsi implantaty, ale tam nelźe garantovat dlouhodoby vysledek s ohledme na to, ze nejsou jeste provereny trhem, pacienty a muze dojitke zmene vyroby nahradnich dilu za 5, 7 nebo 10 let a pak by se muselo vse predelavat.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

3 Likes   14 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí