Špatně nasazený zub a následně spolknutý

Špatně nasazený zub a následně spolknutý

pacient  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,
loni v srpnu mi byl zhotoven zubní implantát se šroubem do čelisti. Paní doktorka mi do něj zapomněla dát malou součástku která zub usazuje a začala jsem mít problémy s dásní. Druhý pan doktor mi řekl, že tam ta součástka chybí následně mi musel vzít kus čelisti protže tam byla infekce. Po zahojení a následném provizorním nasazení zubu na šroub jsem ho omylem spolkla při obědu..už je to cca 6 den na ve stolici není, byla jsem na vyšetření žaludku kde mi bylo řečeno že ho paní doktorka neviděla.
Tak bych se chtěla zeptat jakou mám šanci že zub najdu popřípadě nárok na reklamaci, ale účtenku už nemohu najít. Nechci znovu platit 11000 za zub který byl nasazen špatně celkově sem skrze chybu zubařky už zaplatila jak za šroub a zub spojený s léčbou 27000 a ten jsem následně spolkla. Děkuji za odpověď.
Nováková
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 203 odpovědí
  • 68 Likes
Nárok na reklamaci s velkou pravděpodobností máte. Korunka by neměla sama "spadnout". Pokud jste korunku nenašla za 6 dnů, je asi pryč. Účtenku nepotřebujete, lékař má všechna data v dokumentaci na kterou máte nárok. Reklamace , samozřejmě, platí. Dokonce máte nárok na odškodnění obtíží, které jste s tím měla.
MUDr. Štěpán Gála DDS  |  Basic member  |  Praha
  • 30 odpovědí
  • 11 Likes
Dobry den,
po 6 dnech se obavam, ze zub jiz nenajdete, vetsinou je to otazka 2 dnu. Dle meho nazoru narok na reklamaci mate, zalezi jak pan doktor ci pani doktorka budou pristupni. Vseobecne bych ale doporucovat se u prodejce implantatu pokud vite jakou mate znacku ci vyrobek se informovat o lekari ktereho dany prodejce doporucuje a tam si to nechat predelat naposledy bez problemu.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

3 Likes   14 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí