Viklající zubní implantát

Viklající zubní implantát

Josef  |  návštěvník  |  Britská Kolumbie
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
velice by mě zajímala vaše rada. Bohužel se teď nacházím v cizině, a tak nemám přístup k lékaři, který mi před cca třemi lety v místě stoličky zhotovil mikro zubní implantát. Vše bylo do dnešní doby bez problému, ale asi před týdnem jsem si všiml, že se implatnát mírně kýve. Pokuď na nej zatlačím ze shora, tak cítím mírnou tupou bolest, pokuď ze strany, tak bolest už je větší a ostřejší.

Je zde něco, co můžu v mé situaci dělat? Myslíte, že se implatnát bude moc nějak "uchytit," nebo se bude muset vyndat?

Mockrát děkuji za odpověď
S pozdravem
Josef S
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 203 odpovědí
  • 68 Likes
Ne, implantát, bohužel nemá naději. Nejlépe je ho vyjmout aby se nepoškodila kost, nechat ránu zahojit a pak tam vsadit nový. Třeba vám dá kolega slevu, nebo nový zdarma, to se asi nějak domluvíte.
Josef  |  návštěvník  |  Britská Kolumbie
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
i když mě vaše odpověď moc nepotešila, tak za ní děkuji.

S pozdravem
Josef S
MUDr. Štěpán Gála DDS  |  Basic member  |  Praha
  • 30 odpovědí
  • 11 Likes
Dobry den, Josefe,
obavam se, ze o implatat prijdete a pokud nevypadne sam bude muset byt vyjmut. Je potřeba udelat rtg a klinicke vysetreni a dle toho se uvidi. Mikro neoli minimplantaty nejsou urceny pro dlouhodobe osetreni ale jen kratkodobe. Puvodne byly vyvinuty jen na provizorni reseni nez se klasicke implantáty vhoji a budou moci byt zatizeny korunkou ci mustkem. Bohuzel i v dnesni době je nekteri kolegove prodavaji jako trvale ci definitivni implantáty.
s pozdravem,
Stepan Gala

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

3 Likes   14 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí