Hojení dásně kolem implantátu

Hojení dásně kolem implantátu

Markéta
Uvažuji o implantátu místo korunky na čepu se kteou nesjem spokojená jelikož je brzy obrušená, nevypadá přirozeně a dáseň na horním okraji zůstává tmavá a nezatáhne se kolem korunky jako je přirozeně kolem zubu.Nakolik se zhojí dáseň kolem implantátu. Děkuji Markéta 26let
MUDr. Martin Kittler  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Vše záleží, jak dlouho se problém "tvořil". Pokud se jednalo o dlouhodobý problém, bude možná nutno dáseň v době implantace či po ní upravit. Ale důkležitější bude, aby zde bylo dostatek kosti. Ale i ta se nechá doplnit. Ale vše prodražuje implantát.
Lucie  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, mám stejný problém - ale už mám implantát vhojení od září. Zub mi pan zubař musel udělat vyšší - aby nebyl vidět pilíř. Prý, že se dáseň ještě strochu stáhne dolů na zub. Je to již 2měsíce co mám korunku, ale dáseň mi kolem nového zubu stále ustupuje - nyní do strany. Pokusím se vyfotit. Jedná se o jedničku nahoře. Jak mám dáseň léčit, prosím poraďte??? děkuji Lucie, 28let
MUDr. Jan Špiller  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
Dobrý den,

ještě bych uvažoval o tom, jestli se nedá zub přeci jen zachránit a zhotovit funkční a estetickou korunku na něj.Z kvalitního materiálu se korunka rozhodně neobrousí a tmavý kořen se dá vybělit ( alespoň částečně ). Objem měkkých tkání pro estetický vzhled se dá případně rozšířit
podlizničním štěpem.To samé se pak dá případně provést i u implantátu, pokud by estetika nebyla vyhovující.
V případě dotazů mne neváhejte kontaktovat.

S pozdravem

MUDr. Jan Špiller
Dentální centrum Podkovka
XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí