Zlomená pětka, korunka nedrží

Zlomená pětka, korunka nedrží

Zuzka  |  návštěvník  |  Praha
Dobry den,mam prosbu zlomil sa mi zub, je to 5 hore a prakticky vpredu zlomeny zarovno s dasnou a vzadu este trochu zubu trci.moja doktorka mi urobila nadstavbu zubu ale ta mi po týzdni vypadla a po rontgenu zubu zistila ze ma slabe korene, ze korunka by na nom nedrzala.co by sa s ním teda dalo dalej robit?dakujem za odpoved
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobrý deň,

na zhotovenie terapeutického plánu by sme Vám radi doporučili konzultáciu, je nutné zhodnotiť stav chrupu a
podľa rontgenu aj ďalší postup a cenový plán, zvážiť možnost opätovnej fixácie korunky alebo nutnej extrakcie?

Prosím kontaktujte našu ambulanciu cez recepciu kliniky GHC tel. XXXXXXXXXXX-8

S pozdravom
Dr.Andrea Král
stomatolog
Megi76  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den mohla bych se zeptat je mi 16 a ulomil se mi svisle zub jedna se o 4 stalo se to tak že jsem měla na 4 umistěnou blombu ale po dvo letech mi vypadla na dovolene tak jsem tam mohla jit až za dva tydny od zubaře mi bylo oznameno že to na blombu už není a že mi tam dá vložku . po tydnu když jsem tam měla vložku se mi svisle ulomil vypadl mi z vložkou . šla jem do zubaře ale ten měl dovolenou tak jsem šla za tou zubařkou co mi děá rovnatka ta mi jen sundala dratek a že musím za svým zubařem neví te co mi stím tak asi udělá a jestli potom budu moci ješte mít rovnatka děkuji za odpověď z pozdravem Megi76
Dental Office H33  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den,

léčba Vašeho ulomeného zubu závísí na tom, jak přesně je ulomen a kam zasahuje lomná linie. To vše se pozná při vyšetření z rentgenového snímku.
Pokud je zub zlomen svisle a tak, že zlomenina nepostihla kořen, je namístě endodontické ošetření. Tj. odstranění zubního nervu ze zubních kanálků, vyplnění kanálku a poté zhotovení korunky.
Na druhé straně jestliže je postižen i zubní kořen, zub se musí extrahovat - vyndat. Místo po tomto zube by bylo možné nahradit zubním implantátem nebo pomocí rovnátek stáhnout mezeru okolními zuby.

Proto Vám doporučuji co nejdříve navštívit zubního lékaře, aby posoudil kvalitu zubu. Léčbu rovnátky budete moci dokončit po ošetření tohoto zubu.

S pozdravem MUDr. Eva Dandová
AMERICAN DENTAL
V Celnici 4, 110 00 Prague 1
Tel +XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Dental Office H33  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den,

léčba Vašeho ulomeného zubu závísí na tom, jak přesně je ulomen a kam zasahuje lomná linie. To vše se pozná při vyšetření z rentgenového snímku. Pokud je zub zlomen svisle a navíc tak, že zlomenina nepostihla kořen, je namístě endodontické ošetření, tj. odstranění zubního nervu ze zubních kanálků, vyplnění kanálku a poté zhotovení korunky.

Jestliže je však postižen i zubní kořen, zub se musí extrahovat, vytrhnout. Potom je možé jej např. nahradit implantátem. Jiné řešení je pomocí rovnátek stáhnout mezeru okolními zuby.

V každém případě Vám radím co nejdříve navštívit zubního lékaře, aby posoudil kvalitu zubu. Léčbu rovnátky budete moci dokončit po ošetření tohoto zubu.

S pozdravem,
MUDr. Dandová

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   14 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí