Změna barvy umělého zubu cementem

Změna barvy umělého zubu cementem

Golder  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den, nějakou dobu se zajímám o to zda jde změnit barva umělého zubu bez nutnosti výměny. Odpověď kterou jsem zatím nalezl je jasná - nejde. Přesto existuje Skloionomerní cement který se hojně používá ve stomatologii. Tento cement se prodává v několika barvách. Čistě teoreticky by se dal tento materiál nanést na přední plochu zubu. ( pokud by odpovídala barva, dostatečně pevný je ) Zajímal by mne odborníkův názor . Děkuji za odpověď.
MUDr. Jan Špiller  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
Dobrý den,

nedůvěřivost je jistě na místě,ale veřte mi, že tudy cesta nevede.
Pokud míníte "umělým zubem" keramickou korunku či fazetu, není skloinomerní cement tím řešením, který hledáte.Ten se používá povětšinou ve výplňové terapii. Keramiku lze jen velmi težko, či spíše vůbec v ústech upravovat. Pokud by opravdu stálo za to původní práci ponechat, je v některých případech možné zhotovit keramickou fasetu na již nasazenou korunku.

S pozdravem

J.Špiller
Dentální centrum Podkovka
XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   14 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí