Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Ztráta všech zubů ve 28 letech, obavy z klapaček - diabetička - Zubní implantáty - Diskuze

Ztráta všech zubů ve 28 letech, obavy z klapaček - diabetička

Ztráta všech zubů ve 28 letech, obavy z klapaček - diabetička

Dominika  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý večer,
jsem diabetička 1. typu (od 11 let), k tomu přidruženou diabetickou gastroparézu, provázenou pravidelným zvracením (již 7 let), glykovaný hemoglobin asi 7,5.
Zuby se mi začaly velmi rozpadat,drolit a kazit (např. při jídle jsem si snědla několik zubů).
Našla jsem si nového zubaře a ten mi sdělil,že to sice na oko laika vypadá dobře,ale že to dobré není a že by bylo nejlepší vytrhat všechny zuby a dát nejdříve celkovou a poté hybridní protézu, v ceně v rozmezí 200-300 tisíc.
Během minulého týdne mi vytrhal 11 zubů, zbyly mi přední zuby, 6 nahoře a 6 dole. Předtím jsem byla u jiného zubaře,který byl ale velmi hrubý,proto jsem přešla a ten mi trhal 3 zuby, dal antibiotika, zalepil mi rány plazmou, zašil a dal ústní vodu s doporučením čím vším si to vyplachovat a nevyplachovat. Můj stávající zubař mi nedal antibiotika (vzhledem ke gastropareze jsem radši), nezalepil plazmou,jen zašil (i když k tomu má kompetenci) a doporučil ničím nevyplachovat. Nejbližší kontrola, kdy bychom měli dělat otisky na "klapačky", mě čeká 31.1. , kdy mě čeká trhání zbylých zubů, nevím, ale čím víc se to blíží,tím více jsem nejistá. Bylo mi sděleno, že odcházet z ordinace budu úplně bez zubů a 14 dní budu také úplně bez zubů. Četla jsem diskuze, kdy jiný pacient u jiného lékaře dostal náhradu ihned po zákroku a mohl odejít se zuby. 14 dní nebudu moci vylézt z domu, což bude velmi komplikované, vzhledem k tomu, že mám 2 psy a už teď se toho děsím...
Největší moje obava je ale nošení celkové snímatelné protézy - začínám nový vztah, s trháním zubů jsem se svěřila,ale o "klapačkách" mu asi říci nemůžu,velmi se stydím. Může se mi protéza (zejména dolní) , i po přilepení fixačním krémem posunout? Nemůže se mi vysunout např. (ehm) při líbání? Mám mu to raději rovnou říct, protože to půjde poznat anebo si toho nevšimne? Nezmění mi to výraz ve tváři? Prosím o radu, jsem zoufalá :(
Další věc je, že dolní jedničky se mi docela kývou, špičáky označil zubař jako "vachrlaté", celkově moje zuby nevypadají tak strašně, nejsou to vůbec žádné černé pahýly, starala jsem se o ně, když to šlo a nebylo mi zle,esteticky to není vůbec 100%,ale oproti jiným případům si připadám v pohodě.
Všude čtu, že je nejlepší zachovat co nejvíce vlastních zubů, horní špičáky mi přijdou v pohodě, mám na něj "zatlačit",aby je využil? Je opravdu nutné na implantáty s hybridní protézou čekat půl roku s "klapačkama"?
Neustoupí mi za tu dobu dáseň,nebo kost? Nejde spodní čelist nějak provizorně připevnit?
Omlouvám se za tolik otázek, jsem mladá a zoufalá.
Děkuji za všechny odpovědi. D.
Milagros  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Zdravím taky mám klapačky nahoře vím jaké to je drž te se

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí