Zubní implantát a parodontóza

Zubní implantát a parodontóza

Oldřich
Dobrý den,mám problémy s parodontozou,jsem v tom případě vhodným kandidátem na implantát? Nesnižuje parodontoza možnost aplikace zub.implantátu? Děkuju
NOVODENT Dental Center  |  Basic member  |  Praha
  • 5 odpovědí
V principu to není kontraindikace, důležité je v jaké kvalitě a množství zůstane kost po ztrátě zubů. Dr. Novotný.
MUDr. Martin Kittler  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Liberec
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Nejprve bych zakročil proti parodontoze a pak řešil implantát.
MUDr. Pavel Krejzlík  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 12 odpovědí
Úspěšnost implantace záleží na kvalitě a množstvé kostní tkáně. Obecně při parodontose kostní tkáň spíše kvality pozbývá. Po etrakcích zubů je třeba zhotovit RTG event změřit densitu kosti a poté je teprve možné řešit otázku implantace.
MUDr. Jan Špiller  |  Basic member  |  Praha
  • 39 odpovědí
Dobrý den,

jistě kandidátem jste.Parodontita je zánětlivé onemocnění,které se dá při správné léčně zastavit. Pokud dojde ke zhojení ,je možné implantáty bezpečně zavést.
Pokud jsou již třeba některé zuby ztraceny a je nutné je vytáhnout dojde ke zhojení a vymizení zánětu samovolně. Pak je možné implantáty taktéž bezpečně zavést.Rozhodně však doporučuji situaci řešit, jinak se bude jen zhoršovat.

V případě zájmu mne neváhejte kontakovat

S pozdravem

MUDr. Jan Špiller
Dentální centrum Podkovka
XXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   14 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí