Implantát nebo můstek?

Implantát nebo můstek?

Marie
Prodělala jsem dvakrát zánět okostice pod stejným zubem. Následně se mi zub rozpadl, že z něj zůstala sotva čtvrtina. Protože jsem chtěla otěhotnět a bála jsem se pozdějších komplikací, nechala jsem si zub vytrhnout. Poradíte mi, co je vhodnější zda chybějící zub nahradit implantátem nebo můstkem, je mi 38 let. Děkuji
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Vážená paní, děkujeme za dotaz. Zubní implantát je optimálním řešením v případě, že zuby sousedící s mezerou jsou živé a nenachází se na nich větší kaz či rozsáhlá výplň. Jejich obroušením pod můstek by se tyto zuby z biologického hlediska staly méně hodnotnými. V případě, že se na nich však nalézá rozsáhlá destrukce kazem, výplní či jsou kryty korunkou. Můstek je v tomto případě jednodušším, rychlejším a ekonomičtějším řešením. Doufám, že Vás má odpověď uspokkojila. V opačném případě mne klidně kontaktujte telefonicky na č. XXXXXXXXXXX/8. Přeji pěkný den. MUDr. Martin Mikšovský, GHC Praha
asklepion
V tomto případě nelze jednoznačně rozhodnout, které řešení bude vhodnější, bez podrobného vyšetření. Teprve na základě objektivních zjištění a posouzení kvality kosti v místě chybějícího zubu, lze říci, zda je možné zavést implantát a za jakých podmínek. Pokud však bude k implantaci dostatek místa a kosti, pak je implantát lepším řešením, nežli preparovat sousední zuby pro můstek, pokud však jsou tyto zuby zdravé. Váš dotaz zodpověděl: MUDr.Petr Hajný stomatolog
Lewinsky  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,zajímala by mě cena implantátu čtyřky v pravo nahoře?Děkuji Levinsky
diblik  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat -po zánětu a následném prasknutí mi byl zub vytrhnut, 6 vpravo dole, s tím, že bohužel na něj nejde nasadit korunka, a že připadá v úvahu můstek nebo implantát... nevím, co je lepší a samozřejmě levnější,ale hlavně co je vhodné pro mě, když místo 5 mám korunku a dle doktora mám předpoklady k paradontoze. Je mi 30.
anonym  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 9 odpovědí
V případě, že oba zuby sousedící se vzniklou mezerou jsou jinak v pořádku a ev. korunky by je jednoznačně esteticky i funkčně vylepšily, je možné uvažovat o můstku, což je ta levnější varianta. Parodontitida je dnes do značné míry léčitelná s možností udržet si vlastní zuby až do pozdního věku. Pokud se u sousedících zubů dají předpokládát v budoucnu komplikace, volil bych raději implantát.


S pozdravem Dr. Tománek
Asklepion - Institut klinické a estetické medicíny - STOMATOLOGIE  |  Basic member  |  Praha, Karlovy Vary, České Budějovice, Mariánské Lázně
  • 22 odpovědí
  • 16 Likes
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz.
Teoreticky jsou možná obě řešení. V případě parodontitidy je potřeba ji nejdříve přeléčit a dle výsledku naplánovat ošetření. Pokud jsou oba okolní zuby v pořádku, je škoda do nich zasahovat a výhodnějším řešením je tedy implantát. Více je možné říci až po detailním vyšetření. V případě zájmu Vám velice ráda nabídnu konzultaci přímo na našem pracovišti, kde Vám již konkrétně můžeme doporučit pro Vás nejvhodnější terapii a stanovit bližší finanční rozpočet. Objednat se můžete na recepci stomatologie na telefonním čísle XXXXXXXXX.

S pozdravem,
MDDr. Lucie Králová, stomatolog
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Asklepion - klinika a institut estetické medicíny
anonym  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám vytržené 3.ks. předních zubú dole tj. asi 1.1.a 2 a nevím co si mám nechat dát, jestli implantáty nebo můstek. Zároveň by mi zajímala také cena obojích návrhů. Jemi 50.let děkuji
anonym  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 9 odpovědí
Dobrý den,
bohužel z těchto informací nelze dělat žádné závěry. Obecně lze říci, že implantát je finančně nákladnější a je vhodněší tam, kde jsou v okolí mezery zdravé zuby.

S pozdravem Dr. Tománek

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí