Zubní implantát nebo můstek?

Zubní implantát nebo můstek?

vondry  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně zubního implantátu. Je mi 47 let a teprve před půlrokem mi vypadl mléčný zub(konkrétně pravá horní trojka).Bohužel druhý zub
mi vůbec nevyrostl a minulý týden mi ho musel zubní chirurg z dásně odstranit.
Nyní tam mám díru a řeším problém,jak jí zacelit.Jeden stomatolog mi doporučuje zubní implantát a druhý zase vsadit můstek.Mohl by mi prosím někdo poradit,co by bylo lepší a proč.
Předem děkuji za ochotu.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 203 odpovědí
  • 68 Likes
Na to není odpověď bez vyšetření- pokud jsou okolní zuby poškozené- je lepší můstek a anopak. Cena je cca stejná. Máte dost kosti pro implantát? Kolik míst máte pro koruku implantátu? Který zub to vlastně je? Máme na to celou brožurku pro pacienty. Pokud bych měl aspoň rentgen, dokázal bych říci, co spíše.
MUDr. Anastasia Polunina  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 12 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, těžko lze radit ideální řešení bez znalosti podrobností. Důležité by bylo seznámit se s vaším chrupem osobně a provést základní vyšetření, pak by bylo třeba provést RTG diagnostiku včetně 3D rentgenu, který by napověděl na kolik je možné do kosti implantát zavést či zdali je kosti málo a bylo by třeba ji doplnit. Také je důležité to o která zub se jedná, zdali je v horní či dolní čelisti apod.

S pozdravem Dr. Anastasia Polunina

Klinika Mediestetik, Senovážné náměstí 23, Praha 1 - tel.: XXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXX - XXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Aleš Váňa  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 44 odpovědí
  • 4 Likes
Obě varianty jsou možné. Pokud jsou zuby kolem chybějícího špičáku zdravé nebo s malými výplněmi rozhodně implantát. Pokud jsou vhodné k obroušení / např. rozsáhlé výplně, estetika pod. / je možné nasadit můstek. Můstek je levnější varianta ale kratší životnost. Zašlete rtg snímek a hned budeme moudřejší.
Dr.A.Váňa
XXXXXXXXXXXXXXX
vondry  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
moc děkuji za odpověď .RTG snímek nemám bohužel k dispozici,protože ho má
můj stomatolog.
Můžete mi prosím sdělit o jak veliký finanční rozdíl mezi implantátem a můstkem se
zhruba jedná.
Děkuji a přeji hezký den.

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

3 Likes   14 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí