Nesnášenlivost protézy

Nesnášenlivost protézy

Fukalíková Dana
Je mi 44 let,mám asi tak týden udělanou celkovou protezu horního chrupu,dělá mi problémy ji vůbec udržet v puse/silná dávivost/,mluvení,jezení to vůbec nejde.Poradte mi prosím kam se obrátit o pomoc.Děkuji
Klinika GHC Praha - Odborné ambulance  |  Basic member  |  Praha
  • 115 odpovědí
  • 18 Likes
Dobry den, s protezami muze byt tato potiz. Pokud byste chtel prifixovat zuby nastalo ci stabilizovat protezu, nejlspsim resenim by byly samozrejme implantaty. O jejich vhodnosti a pripadnych potizich si muzeme promluvit na vstupni konzultaci. Preji pekny den. MUDr. Martin Miksovsky, GHC Praha
Klinika plastické chirurgie PEM  |  Basic member  |  Praha
  • 13 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den. Na celkovou nahradu jste jeste mlada, proto doporucujeme reseni pomoci implantatu 6-8 v horni celisti, dle stavu Vasi kosti. Dulezite je, jaky bude nalez na RTG. Pote se na implantaty nasadi fixni mustek. V pripade zajmu volejte Dr. Horaka na 220 511 225. PEM
Pepa  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Mám stejný problém dávivost, moje zubní lékařka mi veškerou činnost s totální snimatelnou horní protézou prováděla s anestetickým sprejem. Po zhotovení zubní náhrady mě řekla, že si na ni musím zvyknout a anestetický sprej mi odmítla předepsat. Tak že nemohu protézu strčit do úst.Co teď? jsem bez zubů a 200 000,-Kč na zhotovení implantátu jako ID se ZTP nemám. Jsem bez zubů a bezradný. Pepa
MUDr. Zdenek Kotek  |  Premium member  |  Stomatochirurgie  |  Kobylí na Moravě, Břeclav, Hodonín
  • 33 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den pane Pepo, Váš problém se dá spolehlivě vyřešit pomocí čtyř kulových monoimplantátů.V těle protézy pak jsou zapolymerovány t.z.v.matrice, které umožní fixaci snímacích zubů s monoimplantáty.
Protéza se nazývá hybridní, má redukované patro, takže Vás nedráždí a vyndáte ji jen když potřebujete,například z hygienických důvodů.
Spolehlivě drží na dásňovém výběžku,atˇ již se jedná o dolní nebo horní čelist. Cena těchto čtyř monoimplantátů je 20 tisíc Kč.
K tomu je třeba přičíst cenu hybridní protézy,která včetně čtyř matric činí 5 tisíc Kč. Zákrok se provádí během třiceti minut ve spolehlivé lokální anestezii,takže necítíte vůbec nic.
Pro více informací můžete volat na telefon:  603 ... Zobrazit číslo 603 81 25 83  Telefon nebo pevnou linku  519 ... Zobrazit číslo 519 431 155  Telefon . MUDr.Kotek Zdeněk, Zubní ambulance Kobylí
Zdeněk1631984  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Kolik by stála výměna všech zubů za zubní inplantáty? Tzn. zbavení původních + zavedení nových (inplantátů).Děkuji Větrovský
DesignDent s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 14 odpovědí
Dobrý den,
výměna všech zubů za implantáty a nové můstky je opravdu poslední možné řešení. Detailní rozpočet a plán je možno stanovit až po pečlivém vyšetření. Řádově se cena tak velké práce pohybuje ve stovkách tisíc korun.
MUDr. Jan Bjaček,EsthéDent,Na Příkopě 17,Praha

Reakce na DesignDent s.r.o.

LENKA  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den.je mi 37 let a mám velmi špatné zuby.hodně mi jich vypadalo.chtěla bych si nechat udělat protézu nebo na pevno.zajímala by mně cena a jestly by jste mi poradil kde v plzni ve středu města je stomatolog který mi pomůže.děkuji hanka
lenas  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den.Prosím mám fobii ze zubních lékařů.Taky se to značně projevilo na mém > chrupu.Je mi 47 let,nemůžu se ani usmát,stydím se,můj chrup je hodně > poškozený.Mám opravdu hodně velký strach,který se nedá překonat,je problém i s > vyšeření chrupu,tak bych se chtěla zeptat zda je možné v anestezii chrup vytrhat > a nasadit takzvanou zubní náhradu.Dočetla jsem se na Vašich stránkách o > snímatelných zubních náhradách deflox.Chtěla bych informaci zda zákrok a tyto > zubní náhrady hradi VZP.Pokud ne tak na kolik by celkové vyšetření,plná > anestezie a zubní náhrady deflox horní i spodní čelisti vyšla a zda by bylo > možno na splátky a v jakých částkách.Chtěla bych se hezky usmát,bez nějaké > kontroly nad sebou,že mám vážně poškozený chrup.Jsem z Moravskoslezského kraje.Děkuji
jada  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den je mi 46 let v19 letech jsem měla na horním čelisti mustek v předu na 8 zubech ten mi vydržel 20 let jelikož se mi uvolnil tak mi ho před 6 lety doktorka sundala a po důkldnem ošetření mi zpět nasadila nove ele tentokrát keramický můstek který jsem si hradila ale ten mi vydržel jenom 6 let uvulnil se tak po konzultaci mi bel sundan.K mé velké smůle od mladi s těma mými zubními problémy mi doktorka zdělila že mám kořeny uplně uhnité takže už se nedálo nic zachranit a ja zůstala bez zubu byl to pro mě velice nepřijemný šok.Momentálně mám zubní nahradní protézu než se mi dasna vyléči. Prosila bych aby mi někdo z odborníku poradil co by bylo pro mě nejlepší le musím říct že 200000 tisic na implantáty nemám a děsím se ze sundavací protézy,děkují!
majkynka012  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den je mi 22.. Mám teď problémy se zuby s dřívějšího zánětu a zanedbání zubní hygieny(má vina). Momentálně docházím k zubařce a už mám vytrhlé 3 zuby a zítra nejspíš následuje další trhání, páč mi to bolí jako blázen... Už jsme se radila s přítelem a jsem schopná podstoupit i to že se mi vytrhaj zbylé zuby horní jelikož i vzhledově nejsou hezké některé mrtvé(šednou)Takž pokud nebudu mít zuby nechci tzv.klapačky ale zuby na pevno. Kolik by mě asi stálo celé horní patro nových zubů když nebudu mít své kořeny a popřípadě i dolní?myslíte že bych se vešla do 100 000.-jelikož jsem drobná a mám i menší čelist? Děkuji
DesignDent s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 14 odpovědí
Dobrý den,
je těžké posoudit v jakém stavu se Váš chrup nachází a jestli je opravdu v tak kritickém stavu jak se domníváte. Je možné, že Vaše zuby jsou poničené natolik, že je již dále nejde využít a je třeba je nahradit implantáty, ale také je možné,že jste se jen zalekla a hledáte "snadné a rychlé" řešení z obtížné situace.
Každý vlastní zub má velkou cenu a je škoda se ho zbavovat pokud to není nutné a pokud Vám nevyhovuje esteticky je možné ho opatřit fasetou či korunkou. Každopádně bych Vám doporučovala Váš problém důkladně konzultovat s Vaší zubní lékařkou nebo jiným lékařem.
S pozdravem
MUDr Dagmar Korelusová
upirizub  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Potřebovala bych aspon 1 inplantát,ale mám špatnou srážlivost krve/ leidenskou mutaci /Bojím se aby po zákroku nenastal nějaký problém.Děkuji
MUDr. Jan Stuchlík  |  návštěvník  |  Praha
  • 19 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz.
Po dohodě s Vaším ošetřujícím interním lékařem by implantace neměla představovat riziko, na výkon je ale samozřejmě potřeba příprava tak, aby se srážlivost krve dostala na normální úroveň.

S přáním hezkého dne,
MUDr. Jan Stuchlík
www.drstuchlik.cz
604 442 442
MUDr. Radek Pokorný  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha
  • 7 odpovědí
Dobrý den,
u pacientů s leidenskou mutací by provedení plánovaného chirurgického zákroku,jako je zavedení implantátu,neměl být problém.Je nutné upravit pooperační režim podáváním léků proti srážlivosti krve.Nejlépe by bylo probrat celou věc s vaším ošetřujícím lékařem,který zná vaší anamnézu,vaše laboratorní výsledky a mohl by vám upravit medikaci na období po implantaci a tím minimalizovat možná rizika.

S pozdravem MUDr.Radek Pokorný
XXXXXXXXXXXXXX
Marty  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,mohl by jste mi poradit nemám problém se dostavit k lékaři ,ale jakmile si sednu do křesla a pan doktor mi strči odsavačku a tampóny do pusy začnu mit dávivost a nejde to zastavit.V současné době mam úlomenou 3 na hoře a nemůže mi to ani zalepit poraďte mi co stou dávivosti jsem zoufála nechci chodit bez zůbu.Děkuji

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

2 Likes   11 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí