Zubní náhrada celková horní nesená implantáty

Zubní náhrada celková horní nesená implantáty

Lenča  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den
přišla jsem o všechny své zuby v horní čelisti. Doktorka mi vytrhla 10 zubů, byly to však již jen skořápky zubů a ukažené zuby. Nyní mám provizorní náhradu. Prozatím se čeká na zhojení a poté bych měla mít klasickou"klapačku".Nemohu si na to zvyknout,zvažuji možnost inplantátů,všude mě straší,jak je to drahé.Dočetla jsem se ,že je možnost zavedení 2-3 inplantátů a na ni pak protézu nasadit.Chci se zeptat,zda toto u vás děláte a jaká je (konečná) cena takového výrobku.Děkuji za informaci.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.  |  Basic member  |  Stomatochirurgie  |  Praha, Karlovy Vary
  • 203 odpovědí
  • 68 Likes
Protézu lze velmi dobře stabilizovat na 2 implantáty, to u nás se speciálními attachementy, velmi kvalitní Kerathory stojí asi 25000 Kč (tři jsou nesmysl). Na 4 už náhrada může být s menším patre. Na 4-6 mohou být zuby napevno, to by stálo dle situace cca 80-90 tis. Kč. Klíčové je vyšetření kosti computerovou tomografií, které snadno zhotovíme, pak víme, kolik čeho je potřeba.
MUDr. Filip Georges  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Brno
  • 8 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den.
Pokud budete chtit plne fixni mustek je potreba zavest minimalne 4 implantaty. V lepsim pripade 6-8 implantatu. Vse zalezi na nabidce kosti. Cena se muze pohybovat od 70000 po 150000,-.
Je mozne zvolit hybridni protezu, ktera je snimatelna,ale je fixovana na implantatech bud locatory nebo trmenem. U tohoto reseni je celkova cena nizsi. Nahrada nezasahuje na patro,celkove je gracilnejsi.
S pozdavem Filip Georges

Související recenze a zkušenosti

didi 13.4.2023
Spokojený/á

Dobrý den chtel bych se s váma podělit se svýma skuenostma s oboru česká stomatologie - zubní ordnace. Jelikož jsem byl už 2 roky bez svého zubního dokrora a zubi jsem měl se hodně špatném stavu tak jsem pasal na tento p... Více 

3 Likes   14 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí