Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Nežádoucí účinky Saw palmetto a GS Triomen - Diagnostika a léčba zvětšení prostaty - Diskuze

Nežádoucí účinky Saw palmetto a GS Triomen

Nežádoucí účinky Saw palmetto a GS Triomen

xawier24  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o informaci zdali jsou známe negativní účinky u přírodních blokátorů DHT jako jsou konkrétně produkty GS Triomen quattro a Saw palmetto. Moje obavy jsou spojeny s tím, jestli u zmiňovaných produktů se nemůžou dostavit stejné nebo podobné nežádoucí účinky jako u léků typu finasterid, atd. Také bych se chtěl dotázat, zdali uvedené produkty svým složením nepředstavují riziko při plánovaném rodičovství. Rovněž bych Vás chtěl poprosit, zdali byste mi mohli doporučit případně další přírodní blokátor DHT (bez negativních účinků) účinný také pro léčbu vypadávaní vlasů zapříčiněnou androgenní alopecií.

Předem Vám moc krát děkuji za Vaší odpověď.
S pozdravem a přáním hezkého dne,

Vladimír
Prof. MUDr. Marek Babjuk CSc.  |  Basic member  |  Klinická onkologie  |  Praha
  • 20 odpovědí
Vážený pane Vladimíre,

blokátory 5alfaredukráty skutečně mohou mít některé nežádoucí účinky. Nežádoucí účinky týkající se reprodukce zahrnují poruchy erekce, ztrátu libida nebo poruchy ejakulace, jejich výskyt však není častý - zhruba do 10% pacientů.

Preparáty na které se ptáte mají přírodní charakter a tedy ne přesně definované chemické složení - je proto obtížné přesně odpovědět, v zásadě je třeba respektovat příbalový leták.

V zásadě ale lze zřejmě předpokládat, že lék se srovnatelnou účinností jako má finasterid nebo dutasterid bude mít stejné vedlejší účinky. Logicky tedy lék s menším množstvím vedlejších účinků bude také méně účinný.

S pozdravem Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.
xawier24  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobry den,

moc dekuji za Vasi odpoved na muj dotaz. Osobne jsem se domnival, ze zminene prirodni doplnky stravy by nemely mit vedlejsi ucinky stejneho nebo podobneho charakteru jako je tomu u chemickych preparatu typu finast. a dun. Totez jsem predpokladal v otazce reprodukce, kde by tez negativni roli hrat nemely, nebot dle informaci, ktere jsem mel k dispozici, naopak plodnost by jejich vlyvem mela byt zvysena a nemely by mit zadny negativni dopad na kvalitu spermii.

Myslite tedy, ze riziko nezadoucich ucinku prirodnich blokatoru muze byt tak vyznamne jako u chemickych preparatu?

Moc krat Vam dekuji za Vasi reakci a preji hezky den.

S pozdravem,

Vladimir

Reakce na xawier24

Prof. MUDr. Marek Babjuk CSc.  |  Basic member  |  Klinická onkologie  |  Praha
  • 20 odpovědí
Vážený pane Vladimíre,

mám pocit, že se ptáte stále na to samé - takže můžu také jen zopakovat, že přírodní preparáty nemají přesně dané složení a jejich účinek není úplně spolehlivě prokázán, z čehož vyplývá, že efekt většinou není tak výrazný jako u chemických látek typu alfablokátorů nebo inhibitorů 5-AR (pakliže je vůbec nějaký), na druhou stranu nejsou obvykle tak výrazné ani vedlejší účinky.

S pozdravem Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Als Deutscher Bürger habe ich mich beim Herrn Dr.Stolz mit der REZUM Methode behandeln lassen! Rundherum war der Service erstklassig und ohne Bemängelungen. Super Standart und sehr weiter zu empfehlen. Danke an das ganze... Více 

Doktor ve Vašem okolí