Myofasciální syndrom a únavový syndrom

Myofasciální syndrom a únavový syndrom

Věrka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Doktorka mi diagnostikovala myofasciální syndrom a únavový syndrom. Za rok jsem jsem dostala dvoje kapačky a protože nezabraly,poslal mě klasicky obvod. lékař na hospitalizaci na psychiatrii,což jsem odmítla. Objednala jsem se na centrum bolesti,dostala léky mambron ,opichy a neskutečně se mi ulevilo.Když jsem to řekla na nerologii,řekla mi doktorka,že mi nevěří a jestli chci být závislá na prášcích. Dostala jsem jsem ID 1 na psychiku.Teď jsem na úřadu práce,mám neskutečné bolesti ,přidaly se bolesti hlavy od páteře(3x pohotovost za týden)v práci jsem dala výpověď(tělocvikářka). Vůbec nevím na koho se obrátit,všichni mi říkají,že je to psychosomatické. Je možnost nějaké léčby?Mám bolesti každý den,jak si mám hledat práci nechápu,léčba žádná,vyšetření na únavový syndrom žádný.Psychiku mám špatnou z bolestí a doktorů.Můžete mi nějak pomoci? V.
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den,
myofasciální syndrom je široký pojem a neříká nic o konkrétním původu potíží. Myofasciální syndromy jsou tzv. funkční poruchy , kdy svaly generují bolesti v důsledku přítomnosti spoušťových bodů ( trigger points ). Jde o velmi časté problémy a až 85% bolestivých stavů je způsobeno těmito problémy. Nepíšete nic o charakteru a lokalizaci vašich problémů, ale tipoval bych vás na oblast krční, hrudní a mezilopatkovou. Ano , valná většina těchto potíží je projevem psychosomatických poruch. Nejčastěji se pojí s depresemi, fobiemi a úzkostnými neurózami. Pravdou je , že kapačky, opiáty nejsou řešením. Je potřeba začít pracovat na odstranění svalové tenze ( pokud je zdroj tenze psychického původu , neobejdete se bez psychoterapie). Současně s tím zahájit fyzioterapii a denní samoléčbu ve formě strečinku a relaxace postižených svalových skupin. Spoušťové body lze ošetřit např technikou suché jehly ( dry needlingem). Více info na XXXXXXXXXXXXXXXXXX a XXXXXXXXXXXXXXX. Psychiku nemáte špatnou z bolestí a doktorů. Setkal jsem se již se spoustou pacientů s těmito problémy a tak si mohu v tomto bodě s vámi nesouhlasit.
Věrka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Máte pravdu,prošla jsem masovou stresovou zátěží a tím to začalo,ale problémy se vyřešily,samozřejmě dozvuky jsou. Problémy mi vyřešil nakonec primář na centru bolesti a neuroložka,když jsem jí řekla,že se mi hrozně ulevilo,jak psychicky ,tak fyzicky,naštvala se,jestli chci být závislá na prášcích a že mi mou úlevu nevěří a ať si chodím k němu. Nedala mi ani posudek k posudkové komisi na ID. Za rok léčení dvoje kapačky a dnes jsem od bolestí skončila v nemocnici na neurologii. Proti doktorům nic nemám,oba rodiče jsou doktoři,mamka primářka. Teprve teď se mnou paní doktorka mluvila rozumně,vzala krev atd. Sam jsem si už po známosti domluvila magnetickou rezonanci,migrény k tomu 4 týdny,přidaly se bolesti kloubů. Dále imunologii a známého neurochirurga na krční páteř. Dostala jsem injekci kortiko.,kapačku a pořád stejné. Jak mám hledat práci netuším. Jinak,co se týče páteře ještě přidejte bederní páteř.
Vaše stránky znám,mluvila jsem o tom dnes s doktorkou,ta mi řekla,že bych potřebovala tým doktorů,ještě revmatologa a ortopeda,to prý je jen v zahraničí,metodu suchých jehel nedělají,ale hnulo se to,paní Mudr. Rojíčková je výborná moc mi to dnes pomohlo.
Chci se zeptat,zda ještě někdo blíž Havířova , se touto metodou zabývá a pokud ne,zda mohu k Vám.Ještě pro vysvětlení,jsem tělocvikářka a bývalá sportovní instruktorka OSVČ.Doktorka hovořila i o přetížení.Je mi 47 let
Jinak moc děkuji za odpoveď
S pozdravem Věrka