Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Diabetik - špatné dávkování inzulínu - Diabetes mellitus I. typu - Diskuze

Diabetik - špatné dávkování inzulínu

Diabetik - špatné dávkování inzulínu

moni  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den.Trpím diabetem I.stupně.Od září 2015 mám inzulínovou pumpu od Metroniku.Používám kovové sety MiniMed Sure-T.Září i říjen probíhali přepichy setu bez problému.Aplikuji si set do břicha.Posledních 6 přepichů je problematických.Z výchozí glykémie před přepichem a následným bolusem k jídlu docílím z glykémie např. z 5,4 na 23 mmol/L.Používám sílu jehly 6mm.I přesto,že si k bolusu na jídlo přidávám ještě navíc 2 inz.jednotky,aby mi po přepichu jehly nevyletěla glykémie.Jsem z toho nešťastná,protože neustále po každém přepichu měním celé sety a čekám po bolusových dávkách na konečné snížení hyperglykémie.Takhle přepichuji třeba 3x a glykémie leze pořád nahoru.Při glykémii 23mmol/L mě už tak bolí hlava,že použiji inzulínku a dopíchnu si pod kůži bolus na hyperglykémii.Na břiše nemám žádna zarudlá zatvrdlá místa-do břicha si pícham inzulín teprve 10 měsíců,před tím jsem měla půl rok inzulínová pera.Děsím se každého přepichu.Jakmile zabere bolus na hyper glykémii po přepichu ihned,funguje set úplně vpohodě 3 dny.Jde akorát o ten přepich.Teď mám slíbené teflonové sety,ale musím čekat měsíc na schválení od revizního lékaře,takže mám doma posledních15 Sure-T setů a nevím,když pomalu na každý přepich zpotřebuji 3 kanyly(jak nemůžu po 1,5 h zrazit hyperglykémit po přepichu a pořád přepichuji),jestli mi ty sety budou stačit,než mi přijdou ty teflonové.Ťech se takytak trochu děsím,protože se příbuzné zalamovaly a měla taky hyperglykémie.
Co dělám špatně?Jak poznám,který set je ok?Takhle kolikrát sobotu ztrávím 8 hodin neustálíma přepichama a měřením glykémie a samozřejmně jsem i hlady (to je to u mě fakt to nejposlednější,už jsem si zvykla).Pro doplnění-mám diabetes I. jeden rok-je mi 38 let a bazální dávky u pumpy celodení mám
9,6j a bolusové dávky mám 30j.Můj BMI je 21.Glykémie mám dobré-bazální dávky mám minimální,ale výkyvy tam nejsou.Celodení aktivity reguluji
snižováním,zvyšováním bolusových dávek k jídlu.Vím,že můj dotaz je obsáhlý a specifický,ale třeba má někdo s tímto zkušenost.Moc díky za odpověď.

Související recenze a zkušenosti

Diabetes mellitus (cukrovka) I. typu - Související videa

Doktor ve Vašem okolí