Dlouhotrvající bolest křížokyčelního skloubení

Dlouhotrvající bolest křížokyčelního skloubení

Lenka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,
trápí mne bolest, myslím si, že v oblasti křížokyčelního skloubení. Dost mne omezuje v pohybu, nesnesu předklony. Myslím si, že nyní problém vyvolalo spaní na nevhodné matraci (3 noci na návštěvě). V minulosti mne tato bolest již několikrát potrápila, trvá několik měsíců, než odezní a po nějaké době se vrací. Nemohu se bolesti zbavit nyní již 3 měsíce. Je mi 33 let, jsem štíhlá, cvičím powerjógu.
Prosím, poraďte, čím může být bolest způsobena a zda je možné, to nějak řešit. Děkuji za odpověď.
S pozdravem
Lenka V.
MUDr. Anděla Pavlíčková  |  Basic member  |  Dětské lékařství  |  Tábor
  • 5 odpovědí
Dobrý den,
bolesti nejspíše vycházejí z oblasti bederní páteře, bylo by vhodné, abyste měla zhotovený rtg bederní páteře - pokud jste ho ještě neměla - už vzhledem k tomu, že aktivně cvičíte. Mohla byste tam mít nějakou kostní deformitu, která by mohla být příčinou. Pokud je vše v normě, zkusila bych na doporučení rehabilitaci, především cviky na posílení bederní páteře, eventuelně akupunkturu, která mívá velmi dobrý léčebný efekt.
S pozdravem, MUDr.Anděla Pavlíčková
Mgr. Markéta Muchová  |  Basic member  |  Brno
  • 8 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den Lenko,
důvodů proč bolí křížokyčelní skoubení může být více, často je to
obecně špatné používání svalů v oblasti pánevní - nerovnováha
mezi břišními, zádovými svaly. Power joga je výborná, ale pokud
se u ní nezapojují správně břišní svaly, může bedra přetěžovat.
Určitě by bylo dobré navštívit nějakého fyzioterapeuta,a pokud by
se problém nevyřešil tak podstoupit nějaké bližší vyšetření, např RTg.
S pozdravem Mgr. Markéta Černovská
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den,
ve vašem a věku a při vaší konstituci je pravděpdoodbné , že půjde o problém z oblasti měkkých tkání. Přesněji svalů v oblasti bederního vzpřimovače.
tyto svaly obsahují lokální místa s extremním napětím, která se transformují v tzv. spoušťové body. Ty jsou pak zdrojem bolesti.
S RTG snímkem počkejte. Každé zbytečné záření je třeba omezit. Začněte tím, že zkusíte několikrát klasickou masáž šíje a záda. Domluvte si návštěvu u fyzioterapeuta, který by měl být schopen stav základně zhodnotit a ošetřit.
Ukázku spoušťových bodů najdete zde XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
MUDr. Karel Robětín  |  Basic member  |  Chirurgie  |  Liberec, Český Dub
  • 7 odpovědí
Dobrý den,
25 let aplikuji na tyto problémy s úspěchem akupukturu
zdravím Vás
Dr.Robětín