Bolest stehenního svalu

Bolest stehenního svalu

anonym  |  návštěvník  |  Praha
mám velké bolesti pouze od kyčle po koleno tj steheí sval asi 4 měsíce
Jarda24  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Zdravím,už více jak měsíc mívám bolesti v pravé noze,konkrétně se jedná o vystřelující bolest ve vnitřní straně stehna co je úpon ke koleni,nejdříve začala bolest při sezení,teď už i v leže ale při chůzi vůbec ne.Těmto bolestem předcházela bolest zad v oblasti beder,bolest však ustala ale ve stehni nikoli.Doplňuji že cca před dvěma lety jsem byl na operaci pravého kolene kde se objevil fragment způsobený odvápněním kostí,toto místo občas bolí při dlouhém stání.Měl bych navštívit přímo ortopeda nebo stačí obvodní lékař?Případně čím může bolest vznikat? Mnohokrát děkuji za odpověď.
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
jestliže předcházela před časem bolest zad, je nutno vyloučit v první řadě nervové dráždění pro možné vyklenutí či výhřez meziobratlové ploténky.To zjistí nejlépe ortopéd nebo neurolog. Po vyloučení této záležitosti lze se druhotně zaměřit směrem k dolním končetinám.
prim. Moster, Revmacentrum
M-Gate klinika  |  Basic member  |  Pardubice
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
Vaše obtíže jsou velice pravděpodobně od páteře. Mezi obratlovými těly je drážděn nerv, který má na starosti inervaci oblasti pod kolenem. Příznačný je Váš popis " vystřelování". Dále je typická vazba na polohu( sed ).
Někdy pomůže obyčejné protažení trupu - čili mezní záklon, předklon, kroužení - obtíže mohou v souvislosti s tímto cvikem okamžitě pominout.
V případě přetrvávání lze provést opich příslušné části zad.
S pozdravem MUDr Jan Tišer M-Gate klinika Pardubice
kydlin  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat zda někdo tento problém úspěšně odhalil a poté i léčil. Bolest ve stehně pozoruji už 4 měsíce a myslím si že se to neustále zhoršuje. Hraju aktivně fotbal a sportuji. Při pohybu stehno nebolí ale potom v sedě v klidu nebo v leže je bolest někdy až nesnesitelná. Předem děkuji za odpověď. Pavel Konopík
Beauty studio Hanspaulka  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
Dobrý den.
Pokud aktivně sportujete, může se jednat o svalovou únavu. Tento problém řešíme u nás ve studiu vakuovou svalovou masáží včetně ruční, vakuovým přístrojem Dermo V4, máme s tímto ošetřením velký úspěch.
Doporučila bych cyklus ošetření – 2krát v týdnu po dobu 5-6 týdnů. Cena za 1 ošetření 300Kč
Můžete se objednat na číslech : 604 263 382, 220 512 982, rádi Vám s tímto problémem pomůžeme.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Barbora Tóthová
Beauty studio Hanspaulka
Adresa : Na Kutnehnce 18, Praha 6.
tothova@beautyhanspaulka.cz
http://www.beautyhanspaulka.cz/
MUDr. Tomáš Vilhelm  |  Basic member  |  Neurologie  |  Šumperk
  • 248 odpovědí
  • 76 Likes
Dobrý den, je potřeba sdělit , kde bolest citite, odkud se šíří,zda je spojena s poruchami citlivosti, zda je závislá na určitém pohybu. Pak lze alespoň rámcově odpovědět.
tata  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, mám bolesti v levém třísle a stehnech dk.Jedná se o bolest nejprve páteře a po delším stání nebo po pomalé chůzi postupuje do vnější a přední části stehna. Jde o mravenčení až mrazení, později o tlak do stehna , někdy obou ,ke koleni. Po ohnutí nebo sednutí bolest na chvíli ustoupí. Trvá to již několik let.Je mi 61 let,občas jdu na inf., rhc. Děkuji za odpověd Ludmila
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
co na RTG? nabo na CT nebo MRI ?
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

kydlin  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Byl sem na sono a nic se nenašlo. Doktor nenašel nic ani pohmatem. Ted mi bolest na dva dny ustoupila ale ted už je zase zpět. Fakt nevím co s tím.

Reakce na kydlin

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
SONO vyšetření nám neřekne nic o případném možném ploténkovém páteřním syndromu. vyšetření neurologem a vhodné zobrazovací metody by mělo být přínosem ve Vašich potížích.
prim. Moster, Revmacentrum

Reakce na Revmacentrum®

tata  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 2 odpovědí
Hezký den,děkuji za odpovědˇ.RTG bylo s lumb.punkcí.Ostatní dle pí. primářky je drahé.Výsledek výhřez pl.L4/5 s koř. drážděním. Doporučeny jednou lázně,občas RHC,prášky.Prosím o radu jak ulevit od bolesti? Děkuji

Reakce na tata

Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
je to, bohužel, obraz našeho zdravotnictví. Nic jiného nemohu poradit, než zjistit příčinu potíží, a to vyšetřením CT nebo magnetickou rezonancí. Ničím jiným se to zjistit nedá. Dle toho léčba. Pokud vaše zdrav. zařízení "na to nemá", ať Vás odešlou na vyšší pracoviště.
prim. Moster, Revmacentrum
kamca  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
již týden mám bolest v pravém předním stehením svalu.Měla jsem zpočátku podezření na namožení /přestože tomu nic nepředcházelo/.Bolí to jako když máte křeč nebo dostanete konara.Bolest je zatím nejvíce při vstávání ze sedu bolí i při ohmatání,ale v klidu to nějak zatím nebolí .Dnes mně nutí kulhat po rozejití je to lepší.Před 1,5 měsíce jsem byla na sklerotizaci Uvádím kdyby to mělo souvislost.Noha zatím není oteklá ale mám pocit,že stehno je tvrtší a sval jakoby byl nateklý.
Děkuji za odpověd.
Pantůčková Kamila