Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Nízké hodnoty MS-AFP a hCG - Biochemický screening - Diskuze

Nízké hodnoty MS-AFP a hCG

Nízké hodnoty MS-AFP a hCG

misa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den,měla bych dotaz, byla jsem v 16.týdnu na odběr krve na triple test a vyšli mi nízké hodnoty MS-AFP (0,63MoM) a hCG (0,46MoM). Ostatní byly v pořádku uE3 (0,91MoM) a NT rozměr (1,06MoM) a výsledek byl Skríning negativní. Avšak jsem byla odeslána na konzultaci s genetikem, kde mi řekl že by se mohlo jednat o vrozené vývojové vady a chtěly udělat odběr plodové vody,ktérý jsme z důvodu rizika odmítli. Jak moc je tento výsledek špatný,mám mít strach že se mi narodí postižené dítě?,paní doktorka mě docela vyděsila, mám se něčeho obávat? ps.při odběru krve jsem byla nemocná (zvýšená teplota,bolest v krku,bolest celého těla,nízký tlak 80/50.Můj normální 100/60) - Mohlo by to mít vliv na triple test? Předem děkuji za brzkou odpověď. Hezký den
Jana U.  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,
dnes jsem si byla pro vysledky tripple testu. Screening vysel negativne, ale vyslo riziko M. Down.
Je mi 32let a odber byl dle MS 16+3 a dle UTZ 17+0
Vysledky jsou tyto:
MS-AFP 14,0 iu/mL ; 0,64 MoM
uE3 3,4nmol/L ; 0,92 MoM
Total hCG 20862 iu/L ; 1,32 MoM
NT rozmer 1,5mm

Vysledek screening negativni
Riziko M.Down 1 z 410 (v terminu)
Riziko NTD 1 z 4000
Riziko M.Down ocekavane pouze vzhledem k veku matky je 1 z 710. byla uzita hodnota rizika Downova syndromu 1 z 300.

Byla mi doporucena geneticka konzultace, kterou samozrejme absolvuji. Ale chtela jsem se zeptat, zda by stacil jen geneticky UTZ nebo je treba amnia k vylouceni Downa? Popravde, na amnio se mi moc nechce, hodne se bojim rizika potratu :-(
Jinak uz jsem porodila dve zdrave deti (pred ctyrmi a dvema lety).
Moc dekuji za odpoved!!
Doktor ve Vašem okolí