Pozitivní triple test

Pozitivní triple test

Iva Ježková  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den. V I.timestru jsem měla negativní screening a triple test mi vyšel celkově také negativně. Přesto mě MUDr. posílá na genetickou konzultaci do HK, protože mám při 2.odběru nízkou hodnotu MS-AFP 0,47 MoM a hodnotu uE3 0,48 MoM. Je mi 29let, nyní jsem 19+4tt, při odběru triple testu jsem byla 16+4tt(podle PM) a 17+1(dle CRL). Prosím Vás o odpověď, jaké hodnoty jsou snížené a jeslti mi hrozí odběr plodové vody, popř.nějaké jiné vyšetření. Děkuji.
MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
snížené hodnoty jsou hodnoty pod 0.5 MoM. Nicméně, při celkově nízkém riziku chromozomálních vad, respektive Downova syndromu, a tak celkově dobrému výsledku testu není invazivní výkon jako např amniocentéza, vhodný. Je totiž spojen s 0.5-1% rizikem potratu. Nicméně, je třeba provést detailní genetický ultrazvuk s fetální echokardiografií (vyšetření srdce plodu) a přesvědčit se, že nejsou přítomny strukutrální vad a UZ známky Downova syndromu a jiných chromozomálních vad. Vyšetření by mělo být provedeno zkušeným odbnorníkem.
S pozdravem
MUDr. Veronika Frisová, MUDr.
Profema- centrum fetální medicíny s.r.o.
Adéla F.  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,UZ v 1.trimestru-screening negativní nosní kost přítomna,Asp+.Fronto maximální uhel v normě,LN 1,5mm,KS,HBsAG neg.Pamatuji si jen HCG 2,34
Triple test pozitivní AFp 0,86MoM (24.25)HCG 1.67(47,107)MoM,uE3 0.61Mom(1,60)
KOMBINOVANÉ RIZIKO ds:1/160 ntd1/160 VŠK 1/860
VVV ANI VCC NENALEZENY.DĚKUJI ZA VÁŠ NÁZOR NYNÍ JSME PO ODBĚRU PLODOVÉ VODY,NIKDO MĚ NENUTIL,ALE TAKY NEODRAZOVAL.... ČEKÁM S hRŮZOU NA VÝSLEDKY..
Doktor ve Vašem okolí