Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Recidiva dermoidní cysty - Nádory vaječníku - Diskuze

Recidiva dermoidní cysty

Recidiva dermoidní cysty

md9  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den,
v únoru 2010 mi byla laparoskopicky odstraněna dermoidní cysta cca 6 cm, byla "vyloupnuta" z vaječníku a odebráno cca 3/4 vaječníku. (předtím červen 2009 odstraněna ta samá cysta s tím, že je funkční, ale do 2 měsíců byla zpět). Pan dr. mi po druhé laparoskopii řekl, že už se nikdy neudělá :). Poté jsem brzy otěhotněla, a nyní 8 měsíců po porodu začínám opět pociťovat nechvalně známé bodání. Pořád se uklidňuji že se opravdu už neobjeví. Jak se díváte na recidivu dermoidních cyst?
MUDr. Jan Řičánek  |  Basic member
  • 29 odpovědí
Dobrý den. Musíte rozlišit mezi funkční cystou a cystou dermoidální, což není totéž. Jinak dermoidální cysta správně teratom se relativně často objevuje i na druhém vaječníku. Vzhledem k tomu, že ultrazvukové rozlišení mezi cystou funkční a dermoidální není zase natolik složité, budou Vaše obavy potvrzeny či vyloučeny tímto vyšetřením. J. Řičánek
crazy84  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,

na konci 8.měsíce zjistili lékaři na základě UTZ vyšetření dermoidní cystu u miminka - holčička.
Porod chtějí vést císařským řezem, aby cysta nepraskla.
Řekněte mi prosím o této cystě víc a hlavně i následky.

Děkuji
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

definitivní dg. cysty může se stanovit jedině histologický po odstranění te cysty., jinak jedna se o cystu z embryonálních struktur.Prosím Vás neuvádite kde se tento dermoid nachází,nebot existuje dermoid mozku,vaječniku? To je velice důležite.

S pozdravem,

MUDr Ilič

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

crazy84  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 3 odpovědí
Děkuji za Vaši rychlou reakci.
Cysta je v dutině břišní o velikosti 6 cm.

S přáním pěkného dne,

Štrajtová A.

Reakce na crazy84

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

tak že vaječník nemám s tom zkušenosti ale zda se to být lepší varanta néž dermoid mozku,

S pozdravem,

MUDr Ilič
P.S. Jste z Prahy Pokud Vám to vyhovuje rád bych se na to podivál na UZ můj telefon je XXXXXXXXXXX

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

crazy84  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,

bohužel ne, jsme z Prostějova ale císaře a poté lapado operaci novorozence by měli provést v Olomouci, nebo v Brně.
Dnes první porodní bolesti, tak potom dáme vědět jak vše s miminkem a jeho cystou pokračuje.

Pěkný den,

Štrajtová

Reakce na crazy84

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

přeji Vám hodně štěstí ,

s pozdravem,

MUDr Ilič
vera  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den, chci se poradit dnes jsem byla o doktorky s tim ze me pobolíva na pravem vajecniku udelala mi citologii a ultrazvuk a nasla tam naky nález tvrdí ze nejde o cystu ale ze asi nakej dermoid??? Moc se natvarila udelala mi hned odber krve.Zitra si mam zavolat a po vysledcich z citologie pujdu na histologii a pak asi na operaci.Uplne me vystrasila nevim co si mam myslet?Mám se obávat?Hned myslím na to nejhorsi.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

dermoidní cysty jsou nezhoubné cysty a léči se operačně,definitivní diagnoza je po operaci tzv. histologie,tak budte bez obav.

Přejí Vám hezký den,

S pozdravem,

MUDr Ilič
Hook.Ups  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,

před třemi roky jsem si také začala stěžovat na bolet s podbříšku, odvezli mě do nemocnice kde zjistili, že mám na vaječníku cystu. Absolvovala jsem několik vyšetření, nakonec jsem šla "pod kudlu". Cystu zkoušeli odstanit laparoskopicky, což nešlo, protože byla rozsáhlá a dost srostlá s vaječníkem. Proto mě otevřeli, odoperovali cystu i s vaječníkem. Zjistili že to dermoidální cysta (mimochodem pěknej obr 9x10x13 cm - doktoři zírali, prý to je celkem výjimka takový obr), poslali na histoligii. Bylo to v pořádku. Pak mi doktor přinesl foťák a ukázal mi to. Fuj! Je to takový "útvar" který je plný vlasů, chlupů, nehtů, tukové tkáně a kostí. Ale od tý doby mi nic není :)
anýs  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den
v roce 2004 mi odoperovali dermoidní cystu,odebrali při tom celý pravý vaječník.V roce 2005 mi operovali drohou cystu a odebrali asi polovinu levého vaječníku.V roce 2007 a 2009 jsem porodila zdravé děti.V lednu 2012 mi objevili cystu asi 1,5cm na2cm.Jsem pod dohledem lékaře,pokuď se nebude zvětšovat nechce ji operovat.Je možné že se cysta objeví po změně antikoncepce?V prosinci 2011 jsem z prášků přešla na tělísko z hormony.Pokud mě budou operovat a odeberou zbytek vaječníků co mě čeká?Je mi 30let.
Pavlína  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den.
Můj gynekolog mi poprvé v listopadu udělal ultrazvuk a zjistil, že mám 2 cysty na vaječníku. Na každém jednu. Jsou velké 47mm na 52mm. Po 2 měsících jsem šla na kontrolu s tím, že to byla cysta, která sama odejde. Nestalo se tak. Cysty pořád mám a pořád stejně velké. Doktor mi řekl, že když se nechystám v dohledné době otěhotnět,že bude potřeba cysty odstranit laparoskopicky. Zajímalo by mě, jaká rizika s budoucím těhotenstvím můžou nastat.Je mi 24 let a ráda bych měla rodinu. Prosím o radu.

Děkuji
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Doporučuji vám podstoupit navrhovanou operaci. Prognoza pro možnost otěhotnění po operaci je dobrá, ale jistotu budete mít až po operaci.
DR texl
zuzi 75  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den,
jsem pátý den po laroskopickém odstranění dermoidní cysty na vaječníku a mám bolesti při stolici a celý den...zřejmě střev, v nemocnici podávali čípky proti bolesti, co jsem je vysadila, mám tento problém. musím brát léky na bolest. Je to normální?jak dlouho po operaci budu cítit bolest?zřejmě jsem velmi citlivá.děkuji za odpověď
Lucie valkova  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den.V roce 2009 mi byla odoperovaná první dermoidní cysta(8cm).Mynulí rok v červenci další(6cm),a včera mi moje lékařka oznámila,že mám dalši cystu(2cm).Od loňského ledna se s manželem pokoušíme o miminko,a stále se nám nedaří.Je vůbec možné,že po operaci otěhotním?A za jak dlouho po operaci je možné se pokoušet o miminko znovu.Děkuji za odpověď.
Marcella  |  návštěvník  |  Utrecht
  • 1 odpovědí
Dobry den,
mam velkou dermoidni cystu, cast je na pravem vajecniku. Objevili ji nahodou na pocatku meho tehotenstvi, protoze plod nebyl videt vaginalni sondou, tak zacali patrat co je v ceste a dermoidni cysta byl vysledek. Byla jsem s cystou I na MRI v 8me mesici tehotenstvi. Cysta byla velka jako hlavicka ditete, cca 11x6x9 cm.
Porod I tehotenstvi probehly v poradku. Ted mi lekarka doporucuje cystu odstranit, ale upoznuje me na to, ze pokud bude cysta vrostla do vajecniku moc, budou muset odstranit I vajecnik.
Chceme jeste jedno dite ( je mi 37let) a zajima me, jake dusledky ma odstraneni vajecniku pro zenu v produktivnim veku I pak v prechodu?
Je nutne cystu odstranovat? Nemam totiz vubec zadne priznaky a ani me neobtezuje. Moc dekuji za odpoved.
Doktor ve Vašem okolí