Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
29. týden- malý plod - Rizikové těhotenství - Diskuze

29. týden- malý plod

29. týden- malý plod

reina  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, v případě, že je plod menší o cca 2-3 týdny (různě velká hlavička, bříško, stehenní kost) a váhově cca okolo jednoho kilogramu, dle amniocentézy je vše v pořádku a průtoky placentou jsou v normě / mírně nižší, jestli je možná nějaká doplňková výživa plodu.
od 29tt docházím do rizikové poradny, na amniocentéze jsem byla před dvěma týdny, ve 32+0 mě čeká pouze biometrie plodu BEZ poradny (po dvou týdnech bez vyšetření...)
děkuji za vaše názory a odpověď
Klarka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám podobný problém jsem 34+1 a včera mi gynekolog řekl že malá váží pouze 1700g , ale jinak je vše v pořádku . Nevíte zda ji to může uškodit nebo čím to může být že je taková malinka? Popřípadě co dělat ať přibere já příbírám normálně takže v malém množství jídůla to asi nebude:) Děkuji předem za odpověd
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

jedna se o předpokládanou váhu plodu která pokud tabulek zapada do určitého intervalu tj zda odpovídá stří plodu +/-b 2 týdny tak je to v pořádku,jinak by Vám gynekolog určitě řekl kdy by to nebylo,růst plodu není přímočary někdy je rychlejší a jindy pomalejší

Přejí Vám hezký den.

S pozdarvem,
MUDr Ilíč
Hana  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám k Vám dotaz. Má dcera měla menstruaci, která se jí prodloužila o týden. Rozhodla se navštívit svou gynekoložku. Která jí prohlídla, udělala ultrazvuk a těhotenský test. Který jí vyšel pozitivně , ale doktorka jí zdělila že je mimoděložně těhotná. Poslala jí ihned do nemocnice. V nemocnici je od pondělka vyšetřovali jí, a odebírali jí krev a z toho zjistili že je těhotná. Ale neví se zda je mimoděložně nebo normálně. Doktor dceři zdělil že je to malé jako hlavička špendlíku že to nemůžou najít kde to leží. Nic jí není žádné příznaky těhotenství nemá. Chtěla bych vědět když žádné příznaky nemá zda se opravdu jedná o těhotenství nebo o něco jiného. Myslím si že v nemocnici je zbytečně když s ní nic nedělají.Děkuji Vám za odpověď.
MUDr. Alexandra Jörgová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Jablonec nad Nisou
  • 1 odpovědí
Pokud je test z krve positivní je tedy těhotná,ale může se jednat o těhotenství menší než odpovídá datu posledních měsíčků,zvlášť pokud měla cyklus nepravidelný, nebo neprosperující těhotenství,které se od počátku vyvíjí pomalu nebo vůbec ne a nebo je těhotenství někde mimo dělohu,pak se jedná o mimoděložní těhotenství.Je nutno počkat na další laboratorní hodnoty HCG apak se uvidí.Pokud hodnoty neporostou udělá n
se revise dutiny děložní a dále se bude slwedovat hodnota .okud půjdeč dolů je to v pořádku a bude se ddělat do negativních hodnot.Pokud poroste a v dutině vidět nebude musí se udělat laparoskopie a zjistit zda se těhotenství nenachází ve vejcovodu na vaječníku nebo někde jinde v dutině břišní


Nicol  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den pani doktorko omlouvam se,ze,,lezu,, do diskuze jen by me zajimalo jsem 10tt gravidni a od pocatku je miminko o tyden mensi nez by melo byt-vim prese kdy otehotneni probehlo,takze to odpovida opravdu tomu,ze je miminko o ten tyden mensi,značí to něco?Je něco v nepořádku nebo je to běžný jev?Děkuji předem moc za odpověd.S pozdravem Nicol
Rimnaha  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem na samém začátku těhotenství(poslední menstruace 8.5) a právě jsem se vrátila od gynekologa a ten mi řekl, že sice těhotná jsem, ale že se mu to nezdá, protože plod je moc malý. Prosím, co to může znamenat? Co se může stát? Vůbec tomu nerozumím. Díky Hanka
luluna23  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se zeptat čím to je nebo co to pro dítě a mne znamená že je menší o dva týdny. Dnes jsem přesně (podle utz z 12.tt 30+0) a byla jsem na velkém utz ale celkové odpovýdá 28+2 a váží 1250g...vým že dítě neroste podle tabulek ale u prvního syna jsem nic takové neměla ten spíš rostl podle tabulky až dr. kroutil hlavou a tento prcek je o tolik menší a nevím co čekat dr. mi nic pořádně neřekla jen že mám dorazit na kontrolní utz za tři týdny myslíte že to může mimi ,,dohnat,,???

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí