Rizikové těhotenství - přísný klidový režim

Rizikové těhotenství - přísný klidový režim

Anna  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,

jsem 23+2 tt. Dnes jsem byla na kontrole u gynekoložky, protože se mi nezdál vag. výtok. Doktorka vyhodnotila, že se jedná pravděpodobně o infekci. Tu jsem prodělala během posledních dvou měsíců již dvakrát (prvně léčena macmirorem-nezabral, nasazena jiná atb, přeléčeno; podruhé opět macmiror, který evidentně opět nezabral, dnes nasazen dafnegin a odebrány stěry). Zároveň mi řekla při vyšetření pohmatem, že mám změklý čípek, ale dle měření v pořádku, 36 mm. Také poslední dva dny pociťují tlak v pochvě a na močový měchýř, nejvýrazněji při pohybech dítěte (může to být tím,že je "usazené" nízko v určité poloze, díky které mi tlačí na spodek?). P. doktorka mi řekla, že mám stále ležet, brát magnesium a dle výsledků stěrů koncem týdne na kontrolu-případnou změnu medikace.
Během poslední doby jsem už prodělala další různé obtíže - začly v 18tt tonizacemi, tvrdnutí trvá dodnes v různé míře (2x hospitalizace na kapačkách magnesia, diagnosa dráždivé dělohy), bolesti břicha (v různé míře pořád), špinění (dvakrát). Vždy jsem však měla čípek nad 36 mm a por. cesty uzavřené. Miminko je podle utz v pořádku, pohyby cítím čím dál výrazněji.
Od 20tt mám přísný klidový režim, 8 tablet magesia denně.
Chci se zeptat, jestli mi objektivně hrozí potrat (předčasný porod), jestli musím dodržovat tak přísný klidový režim (nyní jdu jen do koupelny a na jídlo), nebo jestli si mohu dovolit nějakou krátkou procházku, případně jaké polohy jsou vhodné - většinou buď ležím na boku nebo v polosedu. Mám dojem, že při ležení na zádech mi břicho častěji tvrdne. A také, jak je to s cestováím autem- cca 45 minut k rodičům, jestli to mohu absolvovat. Celkově jsem ze všeho taková zmatená a "vydeptaná", nevím, zda se opravdu něco děje, nebo ne, zda se mám bát, nebo ne...A taky bych ráda věděla, kdy případně by již byl předčasný porod "v pořádku", tedy kdy je velká šance, že dítě ve zdraví přežije.
Děkuji za odpověď!

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí