Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Trikuspidální regurgitace - Vyšetření NT + biochemický screening v 1.trimestru - Diskuze

Trikuspidální regurgitace

Trikuspidální regurgitace

Anežka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké případné vady hrozí plodu při zjištění trikuspidální regurgitace. Z 1. trim.sc. vyšly hodnoty hCG 2,134a Papp-a 0,476. NB přítomna, CRL 73,5 (13+3 týden), NT 1,80, DV 1,05, srd.frekvence 164 ú/min.. Celkové riziko na T21 vyšlo 1:62. Podstoupila jsem CVS, výsledky na přítomnost T21 byly v pořádku. Bylo mi doporučeno kardio vyšetření ve 20. týdnu. Jaký může nastat vývoj v případě regurgitace, znamená to nějakou závažnou srdeční vadu plodu? Jaké bývají nejčastější diagnózy a prognózy plodu? Mám velké obavy, aby bylo těhotenství v pořádku. Děkuji mnohokrát, Anežka.
MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
většina plodů s normální chromozomální výbavou (výsledek CVS) a trikuspidální regurgitací je nakonec naprosto zdravých. POuze ten nález zvyšuje riziko srdečních vad, a proto se srdíčko kontroluje detailně ve 20.-22. týdnu. Většina nálezů je nakonec normálních
S pozdravem
Veronika Frisová, MUDr.
Profema- centrum fetální medicíny s.r.o.

Související recenze a zkušenosti

mammisek 11.10.2018
Nevím

Dobrý den včera jsem byla na 1.sreeningu.Ultrazvuk dopadl na výbornou vše v pořádku,ale krevní testy pozitivní Papp 2.31-0,56Mom,FBHCG 57,17-1,82 Mom.Mam z toho strach

Vyšetření NT + biochemický screening v 1.trimestru - Související videa

Doktor ve Vašem okolí