Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Výsledky screeningu a rizika poškození plodu - Vyšetření NT + biochemický screening v 1.trimestru - Diskuze

Výsledky screeningu a rizika poškození plodu

Výsledky screeningu a rizika poškození plodu

Simona  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Přeji dobrý den, dnes jsem obdržela výsledky ze screeningu, který byl proveden v 13t těhotenství, bohužel z toho nejsem vůbec chytrá. výsledky vyšetření:
Hodnota FβhCG : 31,09ng/ml 1,17MoM
Hodnota PAPP-A :1,33mlU/ml 0,37MoM
Dle biometrie (CRL) odp.g.h.:62 mm 12+6
Morfologické anomálie nenalezeny
Linea nucheae 2,9 mm 1,82MoM
nosní kost přítomna
Fronto - maximální úhel v normě
(falax cerebri se zobrazuje, intrakraniální translucence bpn-páteř bpn, horní čelist bpn, srdce obě komory s normální kontraktitou, aorta i zobrazují, srdeční frekvence pravidelná 140 - 160/minuta, žaludek v dutině břišní, není ascites, močový měchýř naplněn, končetiny normální, pohybová aktivita plodu),

závěr screeningu pozitivní
riziko M.Down dle věku matky 1/827
kombinované riziko z výsledků v 1 trimestru 1/110 ,věk 23 let

Lékař mě posílá na genetickou konzultaci, vysvětlila byste mi, prosím, jaká jsou rizika poškození plodu dle těchto výsledků? Jaké by jste mi doporučila vyšetření?
Děkuji
MUDr. Veronika Frisová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 167 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
rizika máte vyčíslená ve zprávě s lékař, co vás vyšetřoval, Vám je zřejmě sděloval. Výsledek screeningu je pozitivní, riziko Downova syndromu (chromozomální vada) je 1:110( tzn. okolo 1%). je zvýšena hodnota NT a je abnormální i výsledek analýzy Vaši krve. VZýšená hodnota NT zvyšuje i riziko vad srdce, dalších vad chromozómů a další. Nicméně, je teřba detailně vyšetřitcelý plod a tím určit aktuální riziko jiných vad. Navíc existují ještě další znaky Downova syndromu, které - pokud se dovyšetří- upřesní riziko Downova syndromu. Již jste mi i psala e-mail a já Vám odpovídala, přejete-li si přesnější informace o riziku vad plodu a prognóze těhotenství, musela bych Vás vyšetřit- psala jsem Vám to. Výsledky bych Vám samozřemě vysvětlila...
S pozdravem
MUDr. Veronika Frisová, Ph.D.
Profema- centrum fetální medicíny s.r.o.

Související recenze a zkušenosti

mammisek 11.10.2018
Nevím

Dobrý den včera jsem byla na 1.sreeningu.Ultrazvuk dopadl na výbornou vše v pořádku,ale krevní testy pozitivní Papp 2.31-0,56Mom,FBHCG 57,17-1,82 Mom.Mam z toho strach

Vyšetření NT + biochemický screening v 1.trimestru - Související videa

Doktor ve Vašem okolí