Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Výsledky hormonálního vyšetření - Hormonální vyšetření - Diskuze

Výsledky hormonálního vyšetření

Výsledky hormonálního vyšetření

Lulka  |  návštěvník  | 
Dobrý deň,chcela by som sa opýtať,či sú v norme uvedené hodnoty hormonálneho vyšetrenia,prípadne ich treba nejako terapeuticky korigovať.Hodnoty vyšetrenia 22.deň cyklu sú:PRL :27,54 ; FT4: 10,83; TSH: 1,10; ATPO: 18,11; PROG: 4,38; SHBG: 36,33; T - Test: 2,08;(na druhý deň som dostala menštruáciu+chrípku-výnimočne na 23. deň cyklu)
Hodnoty vašetrenia 3. deň cyklu: LH: 2,81; FSH: 9,52; ESTR: 49,64;
Ďakujem pekne za odpoveď. Prajem príjemný deň, Lulka
GYN-FIV a.s. centrum asistovanej reprodukcie  |  Basic member  |  Bratislava
  • 4 odpovědí
Sledovanie hladín hormónov je len jednou zo súčastí stanovenia hormonálneho statusu organizmu ženy. Bez udania veku, bez ultrazvukového vyšetrenia, bez zohľadnenia celkového stavu nie je možné určiť ovariálnu rezervu. Vyšetrenia hormonálnej hladiny z tretieho dňa cyklu by mohli svedčiť o ineipientnej redukcii ovariálnej rezervy. V prípade, že plánujete otehotnieť, doporučujeme Vám komplexné vyšetrenie v Centre asistovanej reprodukcie.
GYN-FIV, a.s.
Verča  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den.
Prosím mohli by jste mi napsat jestli jsou výsledky v normě. Nabírali mi je, protože před menstruscí slabě krvácím, asi tak 7-10 dnů. Den kdy mi nabírali krev jsem byla 13DC. A přišly mi tyto hodnoty S_ESG 168, S_PRGS 0,9, S_FSH 4,2, S_LH 6,4 . Nevím jestli Vám tyto informace budou stačit. Ještě dopisuji, že tři týdny po odběru mi zjistili cystu 6x4cm. Nevím jestli to taky může mít vliv na hodnoty. Děkuji moc. Verča
Verča  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
Zapomněla jsem napsat, že mi je 26 let.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Tyto hodnoty jsou v rámci normy. Ta je ale velmi široká. Uvedené výsledky mají proto poměrně malou výpovědní hodnotu.
MUDr. Jan Šulc
Šanovečka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
ráda bych se podělila o svůj problém a poprosila o radu.
Od prosince 2009 se s manželem snažíme o miminko. Doma již máme tříletou holčičku (počata bez potíží). Čtyři cykly již beru 5-9 DC Clostylbegyt (1-0-1) a 16-26 DC Proveru (1-0-1). Při kontrolách UZ a folikolumetrii byly vždy nalezeny dva folikuly. Při třetím cyklu léčby jsem prováděla i ovulační testy - negativní. Následoval odběr krve na hormonální profil. Výsledek je hodnota FSH 7,89 a LH 3,61. Byla nám doporučeno objednání na kliniku pro léčbu neplodnosti k další konzultaci. Spermiogram manžela zatím nemáme. Lze to nějakým způsobem vysvětlit, proč se první těhotenství zadařilo téměř na první pokus a teď tohle? Jak moc špatné hodnoty FSH a LH mám? Jakým způsobem to lze napravit? Děkuji za odpověď.
Šanovečka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, ráda bych znala Váš názor na můj případ.
Již od prosince 2009 se s manželem snažíme o miminko. Máme doma již tříletou holčičkou, která byla počata bez problému do dvou měsíců po vysazení antikoncepce. Po porodu jsem již antikoncepci nebrala. Od prosince 2010 beru 5-9 den cyklu Clostylbegyt (1-0-1)a 16-26 den cyklu Proveru (1-0-1). Při kontrolách na folikulometrii byly vždy 2 folikuly. Při třetím cyklu výše uvedené léčby jsem si provedla i ovulační testy, abychom si pojistily dobu vhodnou pro "snažení". Byly však negativní. Na základě toho mi byla 2 den cyklu odebrána krev na hormonální profil s výsledkem: FSH 7,89 LH 3.61 Estradiol 47. Chtěla jsem se zeptat, jak moc "špatné" jsou hodnoty a jak náročná bude následná léčba? Spermiogram manžela zatím nemám k dispozici.
Předem děkuji za Váš názor.
Iveta  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prosím Vás o vysvětlení, co znamená můj hormonální profil. Hodnoty: S_TSHS 0.85, S_PRL 462, S_FSH 4.70, S_LH 8.88, S_ESTD 289.25, S_MPRL 592 a je tady poznámka PRL po precipitaci makroprolaktinu: 78% převážně monomér.
Jinak výsledky cca před rokem jsem měla převážně podobné pouze S_ESTD jsem měla 54.
Může tato změna něco znamenat? HP byl dělaný 4tý den menstruace.
Předem Vám moc děkuji za odpověď.
Pet
Pet  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den

Je mi 37let a s partnerem se pokoušíme o početí dítěte.
MS-pravidelná (23-25) SPG - OK

Výsledky H.T. (4.DC)

FSH 5.4
LH 5.53
PRL 386
TSH 0.96
E2 0.197

Prosím o laskavý rozbor H.P. profilu a vyjádření se k poměru FSH:LH.
Jaká je šance přirozeného otěhotnění vzhledem k výše uvedeným hodnotám.
Děkuji
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
vážená paní, pro posouzení horm profilu je nutná znalost hodnoty testosteronu. Dalším důležitým faktorem je spermiogram partnera a věk od 37 let se považuje také za faktor , který snižuje možnost spont grav. Vzhledem k složitosti otázky vám dop. navštívit moji poradnu , kde Vám snadněji vše vysvětlím Dr texl sanatoriumhelios XXXXXXXXX
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
Váš hormonální profil je zcela v pořádku, sám o sobě se nejeví jako překážka spontánního otěhotnění. Pokud by se Vám nedařilo otěhotnět déle než půl roku, doporučuji vzhledem k Vašemu věku navštívit centrum asistované reprodukce. Pravděpodobnost otěhotnění i při normálních výsledcích všech vyšetření u žen po 35. roce, a ještě více po 37. roce, klesá, proto je lépe neplodnost řešit již po zmíněných 6 měsících.
Držím Vám palce.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová, lhromadova@repromeda.cz
Pet
Pet  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 7 odpovědí
Dobrý den, je mi 37 let a mám 2 děti.Mám podstoupit 1.IVF. Dle tamních lékařů a hormonálního profilu 4.den MC jsem v pořádku.

Hodnoty jsou
FSH 5,4
LH 5.53
PRL 386
TSH 0,96
E2 0,197
Dle UTZ ovulace probíhají pravděpodobně každý měsíc.Druhá část HP prý není potřeba.

Při návštěvě jiného CAR mi bylo sděleno, že hormonální hodnoty profilu, který provedli ve 3.dni Mc jsou v pořádku, ale vzhledem k hodnotám v 9. dni MC, kdy mám příliš vysoké LH vzhledem k FSH prý nemůže asi dojít k ovulaci, protože tyto hodnoty zabraňují růstu dominantního folikulu, který ale podle UTZ byl vždy nalezen ve velikosti přes 20.
Bylo mi sděleno,že mám hormonální dysbalanci, která se dá upravit hormonální stimulací při IVF nebo IUI.

Můžete mi prosím sdělit, zdali by tento nepoměr před ovulací(nízké FSH a několikanásobně vyšší LH) mohl být příznakem premenopauzy nebo ovariáního selhání, nebo zda tento nepoměr může být z jiné příčiny.Přesné hodnoty HP nemám k dispozici. MS pravidelná. Ovulační testy každý cyklus pozitivní.

Děkuji za Váš názor.

Reakce na Pet

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
nemohu souhlasit s názorem, že vzestup hodnot LH je známkou nemožnosti průběhu ovulace, naopak těsně před ovulací dosahuje LH vysokých hodnot a tento vzestup je jedním z faktroů vyvolávajícich ovulaci.
K vašim hodnotám horm. vyšetření jen opět zopakuji, že je dobré znát hodnotu testosteronu a doplním kontrolní spermiogram
děkuji Dr texl

Reakce na Pet

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

Vaše hodnoty až tak vysoké nejsou,hormonální dysbalance je silný výraz.Pokud je potvrzena ovulace na UZ a máte průchodné vejcovody, stačí intrauterinní inseminace.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
Gyncentrum Ostrava
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Pet

  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
vzestup LH před ovulací je naprosto v pořádku, ostatně dokladem toho jsou pozitivní ovulační testy, nejvyšších hodnot dosahuje LH asi 24 hodin před ovulací. Známkou premenopauzy by bylo vysoké FSH nebo nízký antimülleriánský hormon (AMH).
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Reakce na Pet

Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
dop , vám opakovat hormonalni profil , a vyšetřeni štitny žlázy , a uz 4 den mesesu , pravděpodobně u vás hormonální dysbalanci lze upravit .
s pozdravem .
dr samer Assad .
Pet
Pet  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 7 odpovědí

Dobrý den.

Ještě jednou bych chtěla laskavé vyjádření k HP s poukazem na zhodnocení poměru FSH/LH a zhodnocení případné tvorby oocytů. MC pravidelný 23-25dní. 37let-2. děti. Ovu. testy pozitivní, UTZ-vždy folikul.y) SPG-ok

Děkuji za případné odpovědi.


HP 3. den MC HP 10. den MC – 2-3 den před ovulací.

TSH 1.14 FSH 6.76
FT4 14.8 LH 34.11
FSH 5.31 PROLAKT 436
LH 3.23 ESTRAD 0.948
ESTRAD 0.162 PROGEST 2.35
TESTOST 0.64
Pet
Pet  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 7 odpovědí
Oprava dotazu pro lepší přehlednost:

Dobrý den.

Ještě jednou bych chtěla laskavé vyjádření k HP s poukazem na zhodnocení poměru FSH/LH a zhodnocení případné tvorby oocytů. MC pravidelný 23-25dní. 37let - 2 děti -. Ovu. testy každý MC pozitivní, UTZ vždy folikul. (y) kolem 20 mm. SPG - OK

HP 3. den MC

TSH 1.14
FT4 14.8
FSH 5.31
LH 3.23
ESTRADIOL 0.162
TESTOSTERON 0.64


HP 10. den MC – 2-3 dny před ovulací

FSH 6.76
LH 34.11
PROLAKTIN 436
ESTRADIOL 0.948
PROGESTERON 2.35

Moc děkuji za případné odpovědi.


Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
vše, dle HF : v poržadku to jěště chce dle annamnesa dálši vyšetřeni ..
držim vám pálce .
Dr Samer Assad.
MUDr. Monika Golková  |  Basic member  |  Praha, Karlovy Vary
  • 2 odpovědí
Dobrý den, nemohu Vám zodpovědně poradit jen na základě mailu bez klinického vyšetření a znalosti Vašeho současného zdravotního stavu. Vaše výsledky rozhodně konzultujte s Vašim ošetřujícím lékařem.
maya  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych Vás moc poprosit jestli by mi mohl někdo podrobněji vysvětlit mé hodnoty hormonálního profilu LH 14,2 mIU/ml a FSH 6,8 mIU/ml. Předem děkuji.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí