Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vysoké FSH, nízké AMH - Hormonální vyšetření - Diskuze

Vysoké FSH, nízké AMH

Vysoké FSH, nízké AMH

mala_agnes  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
Dobrý den, je mi 33 let, od 20 let jsem užívala nízkodávkovou HA - nejdříve Logest, potom Mirelle. Před 2 roky jsem vysadila na cca 7 měsíců HA, menstruace naběhla bez problémů. Před měsícem jsem vysadila Mirelle, protože chceme s manželem dítě. Po vysazení HA jsem si nechala udělata test na AMH, vyšlo mi 0,12, což mne šokovalo. Menstruaci jsem doslala po 20 dnech od vysazení, 3DC jsem si pak nechala udělat hormonální profil s výsledky: TSH 1,39 mU/l (ref. meze 0,34-5,6), Prolaktin 3,7 (ref. meze 3,3-26,7), FSH - 15,6 U/l, LH 6,2 U/l, S_Estradiol 180 pmol/l. Můžete mi, prosím, říci, jaké jsou moje šance na dítě z vlastních vajíček? Děkuji.
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

dle Vámi uváděných výsledků je pravděpodobnost spontánního otěhotnění velmi malá.Doporučuji Vám se obrátit na specializované centrum, zabývající se touto problematikou.Pokud máte zájem, můžete nás kontaktovat.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
mala_agnes  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
Dobrý den pane doktore, děkuji za odpověď. Neptala jsem se však na možnost spontálního otěhotnění, s tím už ani nepočítám. Ptala jsem se spíše na to, zda je šance u IVF použít moje vajíčka (získaná buď v nativu či po stimulaci - a jakou byste u Vás navrhovali) a nebo zda jsou jedinou reálnou šancí vajíčka od dárkyně. Moc děkuji za Vaše upřesnění. Přeji hezký den.

Reakce na mala_agnes

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
IVF program jen o něco málo zvýší šanci na úspěch, tedy při užití vlastních vajíček. Užití vajíček darovaných má přibližně 10x vyšší pravděpodobnost úspěchu. Nicméně zkusit to lze. Bohužel s vysokou pravděpodobností se stav již nezlepší. Takže když někdy, tak nyní
MUDr. Jan Šulc
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den. Při uvedených hodnotách je šance na otěhotnění z vlastních vajíček dosti nízká. Tyto testy jsou samozřejmě pouhým odhadem, nicméně jejich výpovědní hodnotu nelze podceňovat. MUDr. Jan Šulc
mala_agnes  |  návštěvník
  • 2 odpovědí
Dobrý den pane doktore, děkuji moc za odpověď!
edita  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, mám hodnotu AMH 0,01 . Moc bych chtěla 2. dítě, mám nějakou šanci?
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Šance na otěhotnění s užitím vlastních vajíček je malá. Reálnou možností je užití vajíček darovaných.
MUDr. Jan Šulc
anonym  |  návštěvník
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
hladina AMH není tak důležitá, důležitější je hladina FSH.
Bylo by vhodné zopakovat odběr krve na hormonální profil 2.-5. den cyklu.
S pozdravem
Markéta Brandani IVF

Reakce na anonym

edita  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Děkuji za odpověď !

Reakce na anonym

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Nemohu souhlasit. FSH je samozřejmě důležitým ukazatelem, ale podle současných názorů je AMH spolehlivějším ukazatelem ovariální rezervy.
MUDr. Jan Šulc

Reakce na NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

jednoznačně souhlasím s dr.Šulcem, hladina AMH má větší výpovědní hodnotu než FSH.V kombinaci s FSH lze ještě lépe diagnostikovat Váš problém a připravit příslušnou léčbu.Rovněž není nutno opakovat celý hormonální profil, maximálně po jednom až třech měsících FSH.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Gyncentrum Ostrava

edita  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Děkuji za odpovědi ! Samé dobré zprávy :-((

Reakce na edita

mala_agnes  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den, rada bych pozadala o Vas nazor na dalsi lecbu. Na zacatku jsem uvadela tyto hladiny 3DC AMH -0,12, FSH - 15,6 U/l, LH 6,2 U/l, S_Estradiol 180 pmol/l (vek 33 let, bezdetna). Vse ostatni OK. Dalsi mesic FSH 27, LH 12, E2 - 63. Chapu to spravne, ze i kdyz bylo pri prvnim mereni FSH nizsi, tak bylo "umele snizovano" vysokym E2? Od jake hladiny se rika, ze je E2 vysoke?
Pri prvnim pokusu o stimulaci (3-7 DC, 2x20 mg Tamoxifen) jsem mela 8DC 1 dominantni folikul, na druhem vajecniku pouze 2 folikuly 3-4 mm. Pani doktoktorka doporucila, ze pokud se chceme dale snazit s vlastnimi, ze doporucuje pokracovat v Tamoxifenu (reakce byla, ale pripraven pouze 1 folikul), ze nema cenu prechazet na injekce. A ze se ma stimpulovat pouze pri hladine FSH do 15.
Souhlasite s tim, ze v cyklu s FSH pod 15 je vetsi nadeje na uspech? A jake by u toho melo byt E2?
Dekuji Vam moc za Vase nazory a vysvetlnei. .

Reakce na mala_agnes

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Předpokládám, že jde o odběr mezi 2. a 5. dnem cyklu.
Hodnota estradiolu má spíše orientační význam, hodnoty mohou velmi kolísat. Není ani jednoznačná souvislost mezi hladinami estradiolu a FSH. Daleko vyšší výpovědní hodnotu má samotné stanovení FSH a především AMH. Bohužel především výsledek posledně uvedného je hodně nepříznivý. Hladiny FSH jsou též mimo normu. Obé svědčí pro výrazné snížení ovariální rezervy, tedy zásoby vajíček, možná již přímo pro předčasné ovariální selhání. Stimulace Tamoxifenem je možnou volbou, ale šance na úspěch je bohužel velmi nízká. Zkusit injekce gonadotropinů je podle mne též možné, šance se ale nijak dramaticky nezmění a jde o výrazně dražší léčbu. Výše uvedené neznamená, že otěhotnění z vlastních vajíček není možné. Pravděpodobnost úspěchu vidím ale jen někde kolem 1%. Doporučil bych vážně zvažovat užití darovaných vajíček.
MUDr.Jan Šulc

Reakce na NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.

mala_agnes  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobry den pane doktore, omlouvam se za neuplne info. Ano druhy odber (s FSH 27) byl 4 DC.
Ano, o darovanych uvazuji velmi vazne, "jen" chci mit pro klid sve duse pocit, ze jsem udelala maximum. Dle Vaseho nazoru tedy nema cenu cekat na cyklus s FSH nizsim nez 15?
Predem moc dekuji za Vasi odpoved.

Reakce na mala_agnes

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
zajímal by mne ještě váš věk. Do hodnoty FSH 15 se dá ještě očekávat zisk vajíček s dobrou pravděpodobností. Do 2O se pokoušíme o stimulaci max. dávkou FSH , za kterou považujeme 300j FSH. Počet získaných vajíček se pohybuje asi do 5 oocytů.
Ve vašem případě ale považuji jinou stimulaci, než pomocí gonadotropinů (FSH), za zbytečnou.
prim MUDr Pavel texl

Reakce na mala_agnes

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den ještě jednou.
Jde o velmi těžké rozhodnutí. Čekat na nižší FSH podle mne ale smysl nemá. Lze zkusit stimulaci vysokými dávkami GTH, ale šance na úspěch je ve srovnání s užitím darovaných oocytů nesrovnatelně nižší. Roli bude hrát i finanční stránka - nevím ale, jak jste na tom po stránce úhrady od pojišťovny (záleží na věku a počtu provedených výkonů).
MUDr. Jan Šulc

Reakce na NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.

mala_agnes  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den.
Je mi 33 let a ještě nemám vyčerpaný žádný pokus od pojišťovny (ty si schovávám na dárcovská vajíčka, pokud s nimi budu končit).
Děkuji za Vaše názory, zřejme ještě zkusím ty vysoké dávky GTH.

Reakce na mala_agnes

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
pokud je vám 33 let a máte vysoké hodnoty FSH, pak vám ještě doporučuji provedení genetického vyšetření a ev. laparoskopii s biopsií ovarií, které mohou vysvětlit váš nález.
prom MUDr pavel Texl
Pampulkaaaaa  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, pane docente,
mám dotaz ohledně nízkého AMH. Je mi 33 let, po 2.neúspěšném IVF nameřena hodnoty AMH-0,22, jsem z toho v šoku, jelikož hormonální profil mám dobrý, FSH 8,5....ostatní taky.
Chtěla jsem poradit i jiným lékařem, jestli zkoušet ještě 1 krát klasické IVF nebo použít již darované oocyty.
Děkuji za odpovědˇ
S pozdravem Ilona M.
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

dalo by se možná ještě zkusit klasické IVF s použitím speciálního stimulačního schématu,ale lze uvažovat i o dárovaných vajíčkách.Vše záleží na Vašem rozhodnuti.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Gyncentrum Ostrava

Pampulkaaaaa  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
děkuji za odpovědˇ, jen jsem chtěla dodat, že po 2. IVF jsem měla 5 vajíček, byly prý krásné, přesto se oplodnilo jen 1, a to ještě s chromozomálním defektem, stimulace krátky protokol, Puregon kolem 300 i.u.
Pěkný den
Ilona M.

Reakce na Pampulkaaaaa

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
Pro odpověď je stejně důležité jak probíhala první stimulace a kultivace emmbryí. Zda se získalo také jen malé množství vajíček. Pro kvalitu vajíček je důležité i monitorování hladin hormonů v průběhu stimulace. Především LH hraje důležitou roli.
Jednou z možností jak ověřit přítomnost vajíček ve vaječníku je laparoskopická biopsie.
Ještě bych vám poradil zopakovat AMH s odstupem asi tří měsíců. Po tuto dobu je třeba neužívat žádné hormonální přípravky.
prim MUDr Pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

Pampulkaaaaa  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
také Vám děkuji za odpovědˇ, odběr na hladinu AMH s odstupem času určitě zkusím, myslela jsem si, že pokud mám FSH v normě, ostatní hormony také, že je vše v pořádku, ovšem výsledky mě šokovaly, nejde mi do hlavy fakt, že AMH je nízké, FSH kolem 8, a tyto hormonální hladiny jsou již definitivní?
Děkuji ještě jednou za odpovědˇ
Ilona M.

Reakce na Pampulkaaaaa

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Každe vyšetření je pouze momůckou k stanovení diagnosy a k odhadu prognosy léčby. Ani nízké AMH neříká, že již nelze IVF provádět, jen je větší riziko, že se získá méně vajíček.
Hodnoty se mohou někdy i výrazně měnit.
Vždy je nutné posuzovat pacienku jako celek, né jako jednu hodnotu (např AMH).
Držím vám pěsti, prim MUDr Pavel Texl
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená paní Ilono,
hodnota je nízká, ale záleží i na reakci vaječníků při předchozích stimulacích (dávky léků, počet získaných vaječných buněk, hladiny hormonů při stimulaci, počet a kvalita embryí). Příjďte se poradit.

Doc.MUDr.Aleš Sobek, CSc.
Boleslavova 2
772 00 Olomouc
XXXXXXXXXXXXXXX

Anonym  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

můžete mi prosím zhodnotit můj profil? Můj lékár mi bohužel nic nevysvětlil. Test 2DC, je mi 29 let. Děkuji moc.

Hormon LH 10.3

referenční rozmezí podle fáze cyklu:
folikulární fáze: 2.4 - 12.6
ovulační fáze: 14.0 - 95.6
luteální fáze: 1.0 - 11.4
postmenopauza: 7.7 - 58.5

Hormon FSH 10.9

referenční rozmezí podle fáze cyklu:
folikulární fáze: 3.5 - 12.5
ovulační fáze: 4.7 - 21.5
luteální fáze: 1.7 - 7.7
postmenopauza: 25.8 - 134.8

Testosteron nmol/l 0.92 ( *. . ) 0.22 - 2.90
paja  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, je mi 34 let, mám dvě děti. Téměř rok a půl se snažíme o třetí. Manžel je v pořádku. Můj hormonální profil 3. den DC je také v pořádku až na AMH, to je 0,3.
Dostala jsem od lékaře Clostilbegyt, s tím že ho zkusíme a při neúspěchu IVF. Jaká je šance, že Clostilbegyt (100mg denně) zabere a otěhotním normálně? IVF s manželem nechceme.
Děkuji Pavla
Angel 123  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí

Dobrý večer, je mi 34 let, mám 1 dítě, které jsme počali přirozenou cestou před 3 roky. Již 2 roky se snažíme a nic. Nyní navštěvuji CAR a toto je můj hormonální profil 3.den cyklu.
Thyrotropin 1,503 mIU/l
Prolaktin 198 mIU/l
LH st. 7,39 IU/l
FSH st. 13,25 IU/l
Estradiol st. 0,13 nmol/l
Anti-Mullerian h 0,18 ug/l

Nyní jsem absolvovala první inseminaci, která nebyla úspěšná. Chystám se na 2 a pokud i ta nevyjde jdu na IVF. Stimulace pro inseminaci Clostillbegytem od 3DC 1x ráno, 1x večer. Jaké mám šance? Jak by jste mě stimuloval pro ÏVF?
Prosím poraďte mi, mám pocit, že mi ujíždí vlak.
Děkuji.
S pozdravem MN.
Angel 123  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Ještě bych doplnila, že manžel má výborný spermiogram.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí