Procento úspěšnosti inseminace

Procento úspěšnosti inseminace

EVAHONZ  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
DOBRY DEN,RADA BYCH SE ZEPALA JAKE PROCENTO USPESNOSTI MATE U OPLODNENI INSEMINACI,DEKUJI
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Úspěšnosti IUI záleží na mnoha faktorech. Především na důvodu, proč se provádí. Celková úspěšnost, tedy bez ohledu na faktor neplodnosti, se na našem pracovišti pohybuje lehce nad 10% na jeden pokus a kolem 30% na serii inseminací.
MUDr. Jan Šulc XXXXXXXXXXXX XXXXXXXXXXX
PINKA  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 10 odpovědí
dobry den chci se jen zeptat jestli budu vse hradit jak od injekce anebo bude mi neco hradit pojistovna je mi 42let,dekuji

Reakce na PINKA

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

dle zákona si od ukončených 39. let vše hradíte sama.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
Doc. MUDr. Igor Crha, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 22 odpovědí
  • 1 Like

Úspěšnost nitroděložní inseminace se spermatem partnera je v pásmu do cca 15%, s dárce do 20 %, záleží na hodnotách spermiogramu a kvalitě vajíček.

Igor Crha
petra84  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, můj dotaz se týká financování IUI. Navštěvujeme IVF Institut v Plzni, kde jsme za každou IUI platili 1500kč + doplatky za léky. Tvoří tento Institut nějakou vyjímku, nebo proč zde IUI není tak, jako jinde hrazena 6x do roka pojišťovnou? Předem děkuji za odpověď!
Milda  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtěl jsem se zeptat kolik korun dostane dárce spermatu?
pavla777  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,pane doktore chtě bych se zeptat je mi 25let a jedno dítě už máme ale o druhé se snažíme už rok a pořád marně ,řešily jsme naši situaci s mím panem doktorem gynekologem a ten poslal na vyšetření mého manžela ,na spermiogram a vysledky spermiogramu jsou 28mil-ml -norma 15mil-Celkem pohybl 14% norma 40 a více program pohybl 8% norma 32% a více morfologie normální 45% pat.hlavičky 23% bičíku 11% krčku 21% to jsou výsledky spermiogramu manžela.A tak nás pan doktor poslal do Fakultní Nemocnice na léčbu neplodnosti a řekl mi jak tam budou postupovat a to prí tak že pomohou spermiim tak aby se vajíčko oplodnilo .Proto Vám píši a chtěla bych se zeptat jaká je pravděpodobnost že otěhotním .Děkuji za odpověd.Pavla 777
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní,
výsledek spg lze hodnotit jako astenospermii - snížená pohyblivost spermií. Morfologie - píšete v normě - neznám přesné číslo proto nemohu posoudit zda bylo vyšetření provedeno dle dop WHO ( norma 4%) nebo jiných kriterií. Před IUI vám doporučuji ještě základní horm profil a test protilátek u vás. Před IUI je možné uvažovat o některém z testů průchodnosti vejcovodů a vyloučení endometriosy.
Vzhledem k věku je IUI možnou první volbou léčby. Úspěšnost se pohybuje mezi 10-15% na IUI. Většinou provádíme 3x IUI a poté se rozhodujeme na dalším postupu.
prim MUDr Pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

pavla777  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,děkuji za odpověd ,ale mám dotaz k IUI nevím zda to správně píší ale nevím co to znamená .A ještě bych se chtěla zeptat už jsem se obědnala ve Fakultní Nemocnici Olomouc na léčbu neplodnosti a tak bych se Vás chtěla zeptat jak tam budou asi postupovat .Děkuji za odpověd.Pavla777

Reakce na pavla777

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý večer,
IUI znamená intrauterinní inseminace.(zavedení spermií do dutiny děložní) To ostatní už nevím. Mohu Vam napsat co bych dělal já, ale co budou dělat v olomouckém CARu ví jen oni, a dotaz musíte položit tam.
DR Texl

Reakce na Sanatorium Helios

pavla777  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Děkuji za odpověd,už chápu a ještě bych se chtěla zeptat jaká je v mém případě pravděpodobnos že se to povede a otěhotním ,a po jaké době když ten zakrok provedou se dá zistit jestli se to povedlo nebo ne.Děkuji mockrát za odpověd.

Reakce na pavla777

Lucie  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Nechci být negativní ale už se připravuj spíš na IVF. Nejsem doktorka ale má mi říkala že když je problém v partnerovi, procento je menší. Já třeba kvůli partnerovi musím na IVF s ICSI, protože IUI je už teď zbytečná. Kdyby byl problém v tobě, Dá se to třeba hormonama nejak přispůsobit, ale u toho muže je to horší no. http://pragueivf.com/cs/metody-lecby/mrazeni-spermii/ Tady máš metody co k IVF patří. Mě třeba teď první IVF Příde na 15 500,- protože to vše nehradí pojišťovna. I prášky stáli do teď 1700,- Zeptej se doktora jaká je pravděpodobnost, ale mě to radši ani před tím neřekli, jen se blbě tvářili:-)

Reakce na pavla777

pavla777  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat byly jsme s manželem na spermiogramu a vysledek byl že nám pan doktor řekl že je má manžel málo průbojné a tak že mu napíše léky vitamín E ale stejně se nám to nepodařilo a tak mi Pan doktor řekl že máme jít do FAkultní nemocnice na léčbu neplodnosti a doporučil IVF .Ale my bychom to ještě chtěli skusit přírodní cestou protože jedno dítě už máme a tak nechápu jakto že se nám nedaří to druhé ,chtěla bych se Vás zeptat jestli jsou nějaké léky na kvalitu spermii tak aby se nám podařilo moje kamarádka měla ten samí problém a pan doktor jí napsal pro jejího manžela léky taky na spermie aby se nějak zlepšili bylo to něco na celkové prokrvení aby se mu prí tak vytvářelo více spermii a tak se chci s Vámi poradit jestli by nebyly pro nás nějaké léky které by nám taky pomohly protože té kamarádce pomohli je ve druhém měsíci .Děkuji za odpověd. Pavla777

Reakce na pavla777

  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
jako vhodný pro zvýšení pohyblivosti spermií se jeví komplexní preparát Profertil, užívá se 1 tableta 2x denně po dobu alespoň dvou měsíců. Současně je namístě upravit životní styl, tedy nekouřit, mít dostatek pohybu, zdravě se stravovat, nenosit těsné kalhoty.
Držím Vám palce.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Reakce na pavla777

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Obecně se uvádí úspěšnost inseminace pod 15% na zákrok. K posouzení vhodnosti inseminace je nutné znát přesné hodnoty spermiogramu, včetně morfologie.
Žádné spec. léky na zlepšení spermiogenese neexistují. Užívají se vitaminové preparáty, Carnitargin, Tribulus terestris, antioxydanty, odpočinek ......
Účinnost této terapie je pod 40%. 60% mužů se hodnoty SPG nezmění.
Dále je nutné i vaše vyšetření. Častou příčinou neplodnosti může být tvorba protilátek proti spermiím, endometrioza, snížená f-ce vaječníků...
prim MUDr Pavel Texl

Reakce na pavla777

Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená pani Pavlo,

mezi medikamentozní léčbu a IVF je v některých případech vhodné zařadit IUI – intrauterinní inseminace. Rádi Vám poradíme.



Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.
Boleslavova 2
772 00 Olomouc

XXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.

PINKA  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 10 odpovědí
mam 42let budu hradit cele nebo mam narok na zvyhodneni

Reakce na PINKA

PINKA  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 10 odpovědí
chci se k vam objednat

Reakce na PINKA

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

není problém, naše klinika je otevřena od 23.7.Telefonní čísla najdete na našem webu.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na PINKA

lilidunka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Bohužel si budeš vše hradit sama-vlastní zkušenost

Reakce na lilidunka

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den,
nad 40 let věku není léčba´ neplodnosti hrazešna ze zdravotního pojištění.
prim MUDr Pavel Texl

Reakce na PINKA

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

nemáte nárok na zvýhodnění, nad 40 let si vše hradíte sama.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D. XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na pavla777

Lucie  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Ahoj. Já mám před první IVF .... Do této doby jsem obsolvovala 2x IUI. Neboj nic to není. Nevím jaký postup budeš mír ty, ale já jsem 5-9 MC brala 2x deně prášky na ovulaci, potom jsem si do břicha píchla jednu injekci, následně jsem šla na zavedení spermatu do dutiny děložní-což vůbec nebolí neboj. Otřeli mi čípek nějakým roztokem k podpoře spermií, no a pak už jsem počkala přibližně 3 týdny na test. Manžel má špatný pohyb spermií a špatný tvar a tak se teď připravujeme na IVF. IUI je méně drastické ale za to je tam menší procento úspěšnosti hlavně když je problém u partnera. Postup bych ti mohla napsat podle lékařů ale takhle to přibližně vnímám já :-) Tak hodně zdaru !!! Ahoj
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená paní Pavlo,

pohyblivost spermií manžela je menší. Je vhodné provést další vyšetření protilátky proti spermiím a přežívání spermií ve Vašem prostředí). Naděje na otěhotnění je vysoká. Je však otázkou, zdali bude IUI dostatečná. Možná bude nezbytné podstoupit IVF-ICSI.
Přeji úspěch.



Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.
Boleslavova 2
772 00 Olomouc

XXXXXXXXXXXXXXX
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Vážená Pavlo,
při Vámi uvedených parametrech sermiogramu je nejdřívě možné pokusit se užitím například potravinového doplňku Profertil zvýšit podíl dobře pohyblivých spermií partnera. Pokud by přetrvávala nízká pohyblivost spermií, IUI bych neprováděla, šance na úspěch by byla minimální, mnohem vhodnější by bylo umělé oplození s oplozením Vám odebraných vajíček spermiemi manžela mikroinjekčním způsobem - ICSI.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Související recenze a zkušenosti

Lucy 22.6.2021
Spokojený/á

Už podruhé jsme byli u MUDr Vlčka a naprostá spokojenost. Personál byl také vždy příjemný a ochotný. Kliniku jsme po výborné zkušenosti doporučili známé a další miminko bude na světě.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí